Aiandus.ee
Avaleht | Teated | Ilm | Kontakt
Maaülikooli pääseb tänavu riigieksamiteta (2020-05-19 08:10:20)


Eesti Maaülikool alustas
15. mail uute üliõpilaste vastuvõttu bakalaureuse-, ehitusinseneri-,loomaarsti- ja rakenduskõrgharidusõppe 18 õppekavale. Sisseastumine toimub sisseastumise infosüsteemis (SAIS) 6. juulini.

Eriolukorra ja teadmatuse tõttu riigieksamite korraldamise osas otsustas maaülikool tänavust vastuvõttu korraldada gümnaasiumi lõputunnistuse hinnete alusel. Seega ei pea ülikooli astuda sooviv noor nüüd muretsema, kas tal on soovitud erialale kandideerides tehtud ikka õiged riigieksamid.

Maaülikooli erialad on seotud nii keskkonna, loomade kui ka toidutootmise ja -ohutusega. Ka insenerihariduse omandamiseks pole tarvis tingimata Tallinnasse sõita, vaid projekteerimis-,modelleerimis- ja ehituskunsti saab selgeks Tartus Tähtvere ülikoolilinnakus. Maaülikooli erialad on väga praktilised ning õpitut saab juba stuudiumi vältel rakendada ettevõtetes või praktikabaasides. Sisseastumiseks avatud õppekavade kohta leiab infot ülikooli veebilehelt.

Gümnaasiumi lõputunnistuse hinnete arvestamine on ühtlasi unikaalseks võimaluseks neile õppimishuvilistele, kel pole senini riigieksamite nõude tõttu olnud võimalust tasemeõppes end erialaselt täiendada või ümber õppida. Ülikool on juba varasemate aastate sisseastumisperioodil täheldanud inimeste soovi teha tööalases karjääris kannapööre ja õppida uusi asju.

Kel on huvi ja soov oma silmaga üle vaadata koht, kuhu õppima tulla, siis 25. juunist kuni 6. juulini saab seda teha. Samal perioodil on võimalik ka avaldusi esitada ülikoolis kohapeal (Tartu, Kreutzwaldi 1a, ruum 104 tööpäeviti kell 9-15).

Vastuvõetute esmased nimekirjad avalikustatakse 14. juulil. Oma õppimatuleku peab üliõpilaskandidaat kinnitama 2 päeva jooksul alates enda vastuvõetuks määramisest SAISis.

Maailma ülikoole pingeritta seadva organisatsiooni QS Intelligence Unit andmetel tõusis Eesti Maaülikool mulluste tulemuste alusel oma peamistes vastutusvaldkondades - põllumajanduses ja metsanduses -rahvusvahelises edetabelis 48. kohale. Tegemist on Eesti ülikoolide läbi aegade kõrgeima valdkondliku kohaga maailma edetabelis.

Allikas: Eesti Maaülikooli pressiteade

Sisselogimine
Kasutaja
Parool
 - Registreeru
Reklaam
Lingid

VÄETISEREGISTER
LINNUPELETUSPALL
TAIMEKAITSE-VAHENDID
PUUVILJATAIMEDE KAHJUSTAJAD
VIINAMARJAD
TOALILLED
KOMPOST
OHUSTAVATE VÕÕRLIIKIDE NIMEKIRI
KÖÖGIVILJAD
TOMAT KASVUHOONES
EESTI KARTULISORDID
TAIMEHAIGUSED
EESTI TAIMED
EESTI SORDIVARAMU
TAIMEVAHETUS
SOOVITUSSORTIMENT
TURUSTAMISE STANDARDID
      Kui Sa oma aiamuredele mujalt lahendust ei leidnud, küsi foorumist
© Aiandus.ee Kõik õigused kaitstud. Selle portaali ühtki osa ei tohi jäljendada ega kasutada muudes väljaannetes ilma Aiandusinfo Oü haldaja kirjaliku loata.