Aiandus.ee
Avaleht | Teated | Ilm | Kontakt
Räägi kaasa, mille põhjal hinnata Eesti mereala seisundit (2020-05-05 08:12:45)

Keskkonnaministeerium ootab kuni 4. juunini kommentaare ja ettepanekuid merestrateegia ajakohastatud seireprogrammile perioodiks 2021-2026.

Keskkonnaministeeriumi merekeskkonna osakonna nõuniku Eda Andresmaa sõnul on kommenteerimisel olev programm varasema seire- ja andmekogumisprogrammi ajakohastatud versioon. Esimest korda koostati mereala seire ja andmekogumise programm 2014. aastal perioodiks 2015-2020, programmi tuleb uuendada iga kuue aasta tagant.


Mereala seire annab selge pildi, kuivõrd tõhusalt täidavad keskkonnakaitsemeetmed oma eesmärki ning kas mere seisund muutub paremaks. Samuti jälgivad seirajad mere seisundit mõjutavaid survetegureid.

Mereuurijad seiravad mereelustiku seisundit ehk kuidas läheb planktonil, kaladel, hüljestel, lindudel ja merepõhjakooslustel. Vaatluse all on ka inimtekkelised survetegurid nagu võõrliigid, kalandus, eutrofeerumine, merepõhja ja hüdrograafiliste tingimuste häiringud, ohtlikud ained meres ja mereandides, mereprügi ja veealune müra.

Mereala seisundi ja selle muutuste ning meetmete tõhususe hindamiseks tuleb merel proovide võtmise kõrval tegeleda ka modelleerimise ja administratiivse andmekogumisega. Seireandmeid kogutakse umbes 200 hindamisindikaatori jaoks - need jagunevad omakorda 42 erineva hindamiskriteeriumi vahel, mille põhjal hiljem mereala seisundit hinnataksegi.

Seireprogrammi eelnõu koostamist toetab SA Keskkonnainvesteeringute Keskus.


Seireprogrammi materjalid on https://www.envir.ee/et/eesmargid-tegevused/merekeskkonna-kaitse/merestrateegia allosas.

Kommenteerida saab veebivormi kaudu (https://www.envir.ee/et/node/13167) või kirjutades e-posti aadressile keskkonnaministeerium@envir.ee

Mereala seireprogrammi eelnõu tutvustamiseks on kavas korraldada veebikoosolek 15. mail 2020, täpsem info ja ajakava pannakse üles https://www.envir.ee/et/eesmargid-tegevused/merekeskkonna-kaitse/merestrateegiaAllikas: Keskkonnaministeeriumi pressiteade

Sisselogimine
Kasutaja
Parool
 - Registreeru
Reklaam
ansambel
Lingid

VÄETISEREGISTER
LINNUPELETUSPALL
TAIMEKAITSE-VAHENDID
PUUVILJATAIMEDE KAHJUSTAJAD
VIINAMARJAD
TOALILLED
KOMPOST
OHUSTAVATE VÕÕRLIIKIDE NIMEKIRI
KÖÖGIVILJAD
TOMAT KASVUHOONES
EESTI KARTULISORDID
TAIMEHAIGUSED
EESTI TAIMED
EESTI SORDIVARAMU
TAIMEVAHETUS
SOOVITUSSORTIMENT
TURUSTAMISE STANDARDID
      Kui Sa oma aiamuredele mujalt lahendust ei leidnud, küsi foorumist
© Aiandus.ee Kõik õigused kaitstud. Selle portaali ühtki osa ei tohi jäljendada ega kasutada muudes väljaannetes ilma Aiandusinfo Oü haldaja kirjaliku loata.