Aiandus.ee
Avaleht | Teated | Ilm | Kontakt
RMK metsaviktoriinil osales üle 10 000 õpilase (2020-04-20 08:16:46)

Vaatamata eriolukorrale ja koduõppe tingimustele võttis internetipõhisest RMK metsaviktoriinist osa 10 435 õpilast 241 koolist üle Eesti.

Tänavusel RMK metsaviktoriinil osalemine oli koduõppe tingimustes keerukas nii õpilastele kui ka neid juhendanud õpetajatele ja lapsevanematele, kuid sellele vaatamata osales viktoriinil rekordilähedane hulk koolinoori. Tulemuse sai kirja koguni 10 435 õpilast 928 klassist. Vastajate hulka oli lisandunud palju uusi koole ja juhendajaid, kes leidsid metsaviktoriinist abimaterjale koduõppe korraldamiseks ja mitmekesistamiseks.

"19. korda toimunud RMK metsaviktoriini küsimused olid üles ehitatud nii, et neile vastamine arendaks lisaks faktiteadmistele ka õpilaste arutlemise ja allikakriitilise lähenemise oskust. Need küsimused, kus eri allikad pakkusid vastukäivaid andmeid, osutusidki õpilaste jaoks kõige raskemaks, sest tuli teha valik, millist allikat usaldada," ütles RMK külastuskorralduse teabejuht ja viktoriini eestvedaja Tiina Neljandik.

Nooremas rühmas osutus komistuskiviks fotode järgi kaitsealuste liikide äratundmisel mägrapere pilt - internetist andmeid otsides oli tähtis vaadata, mis aastast info pärineb, sest varem oli ka mäger looduskaitse all, ent enam mitte. Vanemas vanuserühmas oli keerulisem vastata küsimusele, millal raielangile jäetud männipuud oma seemned maapinnale "külvavad". Vastuseks pakuti enamasti suve lõppu ja sügist, kuid teise aasta sügisel küll seemned valmivad käbides, aga käbid avanevad ja poetavad seemneid alles kevadel.

Kõik viktoriini küsimused ja kommenteeritud vastused on uudistamiseks lisatud ka metsaviktoriini kodulehele www.loodusegakoos.ee/metsakool/metsaviktoriin.

Looduskaitse 110. aastapäeva puhul on metsaviktoriini auhindadeks loodusõppeprogrammid meie rahvusparkide loodusradadel. Auhinna juurde kuulub ka bussisõidu kompensatsioon programmile sõiduks. Iga vanusegrupi parimatele korraldab RMK retke Eesti looduskaitse sünnipaika Vilsandile. Sellest, millal auhinnaretked toimuda saavad, anname juhendajatele teada metsaviktoriini kodulehel ja e-kirja teel.

Metsaviktoriini kaudu õpilastele ja õpetajatele tuttavaks saanud RMK looduses liikuja kodulehte www.loodusegakoos.ee tasub külastada ka edaspidi, et leida õppe- ja matkaradu, lõkke-ja telkimiskohti, juhiseid metsas matkamiseks ning looduse tundmaõppimiseks.

RMK tänab kõiki, kes viktoriinist osa võtsid, ning korraldab uue viktoriini taas järgmisel aastal.Allikas: RMK pressiteade

Sisselogimine
Kasutaja
Parool
 - Registreeru
Reklaam
ansambel
Lingid

VÄETISEREGISTER
LINNUPELETUSPALL
TAIMEKAITSE-VAHENDID
PUUVILJATAIMEDE KAHJUSTAJAD
VIINAMARJAD
TOALILLED
KOMPOST
OHUSTAVATE VÕÕRLIIKIDE NIMEKIRI
KÖÖGIVILJAD
TOMAT KASVUHOONES
EESTI KARTULISORDID
TAIMEHAIGUSED
EESTI TAIMED
EESTI SORDIVARAMU
TAIMEVAHETUS
SOOVITUSSORTIMENT
TURUSTAMISE STANDARDID
      Kui Sa oma aiamuredele mujalt lahendust ei leidnud, küsi foorumist
© Aiandus.ee Kõik õigused kaitstud. Selle portaali ühtki osa ei tohi jäljendada ega kasutada muudes väljaannetes ilma Aiandusinfo Oü haldaja kirjaliku loata.