Aiandus.ee
Avaleht | Teated | Ilm | Kontakt
Keskmisest soojem märtsikuu rekordeid ei purustanud (2020-04-02 08:22:02)

Tänavune märts möödus Keskkonnaagentuuri Ilmateenistuse andmetel kõikjal Eestimaal väga soojalt, vaid üksikud päevad olid aastate keskmisest jahedamad. Vaatamata sellele, et õhutemperatuur oli tavapäratult kõrge, jäid kõikjal kuu soojarekordid siiski püsima.

Eesti märtsikuu soojarekord on 18,9 °C, mis registreeriti 30. märtsil 1968. aastal Valga ilmajaamas. Tänavu mõõdeti maksimaalseks õhutemperatuuriks 14,8 °C, mis registreeriti Võru ilmajaamas 27. märtsil.

Hoolimata vaatlusrea pikkusest, kas 50 või 150 aastat, jõudis möödunud märts kõikides ilmajaamades soojuse poolest esimese kümne hulka.

Eesti keskmine õhutemperatuur oli märtsis +2,4 °C (norm −1,1 °C). Arvestatuna 1961. aastast on see 4.-5. koha vääriline. Sama soe oli märts 1989. aastal. Kõige soojem oli märts 2007. aastal, mil Eesti keskmine õhutemperatuur oli +3,4 °C.

Eriliselt soojaks kujunes märtsi esimene dekaad. Eesti keskmine õhutemperatuur oli märtsi esimese kolmandiku keskmisena +3,0 °C (norm −2,7 °C). Arvestatuna 1961. aastast ei ole nii sooja märtsi esimest dekaadi varem esinenud.

Tavapäratult soe oli ka märtsi teine dekaad. Eesti keskmine õhutemperatuur oli märtsi teise dekaadi keskmisena +2,9 °C (norm−1,2 °C). Arvestatuna 1961. aastast on märtsi teine kolmandik veel soojem olnud vaid ühel aastal - 2015, mil Eesti keskmine õhutemperatuur oli +3,3 °C. Sama soe oli märtsi teine dekaad 2007. aastal.

2020 aasta märtsikuud kirjeldavaid temperatuurie saab täpsemalt uurida kaardiloona siit.Allikas: Keskkonnaagentuuri pressiteade

Sisselogimine
Kasutaja
Parool
 - Registreeru
Reklaam
ansambel
Lingid

VÄETISEREGISTER
LINNUPELETUSPALL
TAIMEKAITSE-VAHENDID
PUUVILJATAIMEDE KAHJUSTAJAD
VIINAMARJAD
TOALILLED
KOMPOST
OHUSTAVATE VÕÕRLIIKIDE NIMEKIRI
KÖÖGIVILJAD
TOMAT KASVUHOONES
EESTI KARTULISORDID
TAIMEHAIGUSED
EESTI TAIMED
EESTI SORDIVARAMU
TAIMEVAHETUS
SOOVITUSSORTIMENT
TURUSTAMISE STANDARDID
      Kui Sa oma aiamuredele mujalt lahendust ei leidnud, küsi foorumist
© Aiandus.ee Kõik õigused kaitstud. Selle portaali ühtki osa ei tohi jäljendada ega kasutada muudes väljaannetes ilma Aiandusinfo Oü haldaja kirjaliku loata.