Aiandus.ee
Avaleht | Teated | Ilm | Kontakt
Liigu looduses vastutustundlikult! (2020-03-19 08:32:07)

Riigis välja kuulutatud eriolukorra tõttu tuleb tähelepanelik olla ka looduses liikudes - väldi rahvarohkeid matkaradu ja hoia distantsi teiste liikujatega.

"Riigimetsa matkarajad on viimastel päevadel osutunud looduses liikujate seas väga populaarseks. Kahtlemata on looduses liikumine väga hea võimalus hoida värskes õhus tervist ja tugevdada immuunsüsteemi. Küll aga tasub koroonaviiruse leviku tõkestamiseks meeles pidada, et radadel liikudes tuleb hoida distantsi teiste inimestega ning järgida kohapealseid suunaviitasid, et vähendada vastutulevate inimeste hulka," lausus Marge Rammo, RMK külastuskorralduse osakonna juhataja.

RMK-l on üle Eesti looduses sadu külastusobjekte, seega on riigimetsas ruumi kõigile, tuleb vaid külastatavust hajutada. Suurte rahvahulkade ühte piirkonda koondumise ja sellega kaasneva nakkusohu vähendamiseks tuleb vältida ülipopulaarseid külastusobjekte nagu Viru raba ja Keila-Joa park, ning avastada vähemtuntud radu. Enimkülastatud matkaradade väisamist võiks vähendada ka seetõttu, et see koormab konkreetse objektiga seotud keskkonda. Rahvarohkete radade kohta leiab infot Loodusega koos kodulehelt.

"Kui matkaraja juures asuvas parklas on üle kümne auto, tasub sõita edasi ja leida "RMK Loodusega koos" rakenduse või kodulehe abil järgmine, vähemkülastatud objekt. Kuigi RMK külastuskeskused on klientidele suletud, saab küsida meie teabejuhtidelt soovitusi metsapuhkuseks e-posti aadressil loodusegakoos@rmk.ee," jagas Marge Rammo soovitusi metsapuhkuse erinevate võimaluste kohta.

Kindlasti tuleb jälgida, et looduses rännates ei jäetaks endast maha taskurätikuid, joogitopse, toidunõusid jmt, mida loodusesse on kaasa võetud ning mis teisi inimesi ja keskkonda võivad ohustada.

Täpsemaid juhiseid tervise- ja keskkonnasõbralikuks looduses liikumiseks saab lugeda Loodusega koos kodulehelt.Allikas: RMK pressiteade

Sisselogimine
Kasutaja
Parool
 - Registreeru
Reklaam
ansambel
Lingid

VÄETISEREGISTER
LINNUPELETUSPALL
TAIMEKAITSE-VAHENDID
PUUVILJATAIMEDE KAHJUSTAJAD
VIINAMARJAD
TOALILLED
KOMPOST
OHUSTAVATE VÕÕRLIIKIDE NIMEKIRI
KÖÖGIVILJAD
TOMAT KASVUHOONES
EESTI KARTULISORDID
TAIMEHAIGUSED
EESTI TAIMED
EESTI SORDIVARAMU
TAIMEVAHETUS
SOOVITUSSORTIMENT
TURUSTAMISE STANDARDID
      Kui Sa oma aiamuredele mujalt lahendust ei leidnud, küsi foorumist
© Aiandus.ee Kõik õigused kaitstud. Selle portaali ühtki osa ei tohi jäljendada ega kasutada muudes väljaannetes ilma Aiandusinfo Oü haldaja kirjaliku loata.