Aiandus.ee
Avaleht | Teated | Ilm | Kontakt
Tartu hakkab pakkuma eakatele kogu Eestis uudset hoolekandeteenust (2020-03-11 08:46:35)


Tartu linnavalitsuse sotsiaal- ja tervishoiuosakond arendab uut hoolekandeteenust, mille eesmärgiks on ennetada vanemaealiste kukkumisi koduses keskkonnas ning seeläbi vähendada tekkivat abivajadust ja lähedaste hoolduskoormust. Tegemist on Eestis ainulaadse teenusega.

Projekti "Tartlaste hoolduskoormuse vähendamine (abimees)" raames võetakse 1. aprillist 2020 Tartu linnavalitsuse sotsiaal- ja tervishoiuosakonda tööle kaks inimest ehk heaolumeistrit, kes abikutsungile reageerides hakkavad abistama vanemaealisi tartlasi nende kodudes.

Kukkunud inimese juurde, kui ta ei vaja kiirabi või päästeameti abi, tuleb heaolumeister, kes abistab kukkunu uudse suruõhul töötava abivahendiga tagasi voodisse või ratastooli ning vastavalt vajadusele edastab info kas tervishoiu- või hoolekandespetsialistile edasise vajaliku abi korraldamiseks.

Heaolumeistrid hindavad kodu ohutust, teevad ettepanekuid selle turvalisemaks muutmiseks, paigaldavad toimetulekut parandavaid abivahendeid (nt käsipuud) ning nõustavad inimest ja tema lähedasi elukorralduslikes küsimustes. Vajadusel suhtlevad nad hoolekandespetsialistide, hoolduskoordinaatori, perearstide, kiirabi, päästeameti ja teiste ametitega, et pakkuda inimesele vajalikku abi ning anda juhtum üle vastavale spetsialistile.

Abilinnapea Mihkel Leesi sõnul loodab linn uut teenust pakkudes aidata eakatel kodus paremini hakkama saada ning vähendada koduseid kukkumisi ennetustegevuste abil. "Sellest tingituna peaksid vähenema ka kiirabiväljakutsete arv ja haiglaravi vajadus. Eakaid nende igapäevategemistes toetades tõstame ka üldisemalt elanike teadlikkust elukeskkonna ohutuse ning turvalisuse osas," sõnas Lees.

2018. aasta andmetel on Eestis peamisteks surmapõhjusteks vereringeelundite haiguste ja kasvajate kõrval õnnetused, mürgistused ja traumad. Ka Tartu linna sotsiaaltöötajate kogemused näitavad, et kukkumise tagajärjel suureneb sageli inimese abivajadus määrani, mis ei võimalda tal enam iseseisvalt kodus toime tulla. Nii suureneb lähedaste hoolduskoormus ja nõudlus sotsiaalteenuste järele.

Projekti "Tartlaste hoolduskoormuse vähendamine (abimees)" rahastab Innove toetusfond kuni 2021. aasta märtsi lõpuni. Projekti tulemuste põhjal otsustatakse heaolumeistri töökohtade edasine vajadus ning teenuse arenguperspektiivid.

Allikas: Tartu uudised

Sisselogimine
Kasutaja
Parool
 - Registreeru
Reklaam
ansambel
Lingid

VÄETISEREGISTER
LINNUPELETUSPALL
TAIMEKAITSE-VAHENDID
PUUVILJATAIMEDE KAHJUSTAJAD
VIINAMARJAD
TOALILLED
KOMPOST
OHUSTAVATE VÕÕRLIIKIDE NIMEKIRI
KÖÖGIVILJAD
TOMAT KASVUHOONES
EESTI KARTULISORDID
TAIMEHAIGUSED
EESTI TAIMED
EESTI SORDIVARAMU
TAIMEVAHETUS
SOOVITUSSORTIMENT
TURUSTAMISE STANDARDID
      Kui Sa oma aiamuredele mujalt lahendust ei leidnud, küsi foorumist
© Aiandus.ee Kõik õigused kaitstud. Selle portaali ühtki osa ei tohi jäljendada ega kasutada muudes väljaannetes ilma Aiandusinfo Oü haldaja kirjaliku loata.