Aiandus.ee
Avaleht | Teated | Ilm | Kontakt
Auve Tech ja Tartu Ülikool arendavad üheskoos unikaalse isejuhtiva vesiniksõiduki (2020-02-10 11:04:39)


Iseauto. Foto: Auve Tech

Auve Tech ning Tartu Ülikool allkirjastavad koostöölepingu, mille eesmärgiks on välja arendada vesiniku jõul töötav isejuhtiv sõiduk. Projekt saab ametliku stardipaugu esmaspäeval, 10. veebruaril kell 15 Tartu Ülikooli peahoone ees.

Koostööprojekti eesmärk on töötada välja tehnoloogia, mis võimaldaks rakendada vesinikkütuse kasutust sõiduautodes. Projekti raames valmiv vesinikelementide süsteem integreeritakse Auve Techi järgmise põlvkonna isejuhtivasse sõidukisse. Seni Auve Techi poolt toodetud elektri jõul töötavate sõidukite kõrval annab vesinikelemendi kasutamine alternatiivse ning kiirema laadimisvõimaluse.

"Meie uue põlvkonna kütuseelemendid töötavad oluliselt madalamal temperatuuril kui seni turul olnud. See tagab nende seadmete oluliselt pikema eluea ja need on ka mitmeid kordi ohutumad," kommenteeris tehnoloogia eripära Tartu Ülikooli keemia instituudi direktor, füüsikalise keemia professor, akadeemik Enn Lust.

Auve Techi sõiduk Iseauto kasvas välja 2017. aastal alanud koostööst Tallinna Tehnikaülikooliga. "Oleme koostööle ülikoolidega avatud olnud algusest peale," tõdeb idee autor Väino Kaldoja ning lisab, et on oluline, et ettevõtted kaasaksid oma tegevusse Eesti teaduse tipptegijaid, et märkimisväärsed teadus- ja arendustegevused leiaksid eesmärgipõhist rakendust. "Nii ei loo me mitte ainult innovaatilisi lahendusi, vaid tõestame, et meie väikeses Eestis saab koos teha suuri asju," lisas Kaldoja.

Projekti raames arendatav maailma mastaabis ainulaadne isejuhtiv vesiniksõiduk valmib 2021. aasta keskpaigas. Lisaks vesinikusõidukile on Auve Tech ning Skeleton Technologies arendamas lähikuudel valmivat superkondensaatoritega sõidukit, mille eeliseks on väga lühike laadimisaeg.

Allikas: Tartu Ülikooli pressiuudis

Sisselogimine
Kasutaja
Parool
 - Registreeru
Reklaam
Lingid

VÄETISEREGISTER
LINNUPELETUSPALL
TAIMEKAITSE-VAHENDID
PUUVILJATAIMEDE KAHJUSTAJAD
VIINAMARJAD
TOALILLED
KOMPOST
OHUSTAVATE VÕÕRLIIKIDE NIMEKIRI
KÖÖGIVILJAD
TOMAT KASVUHOONES
EESTI KARTULISORDID
TAIMEHAIGUSED
EESTI TAIMED
EESTI SORDIVARAMU
TAIMEVAHETUS
SOOVITUSSORTIMENT
TURUSTAMISE STANDARDID
      Kui Sa oma aiamuredele mujalt lahendust ei leidnud, küsi foorumist
© Aiandus.ee Kõik õigused kaitstud. Selle portaali ühtki osa ei tohi jäljendada ega kasutada muudes väljaannetes ilma Aiandusinfo Oü haldaja kirjaliku loata.