Aiandus.ee
Avaleht | Teated | Ilm | Kontakt
Tartu kavandab rattaringluse laiendamist (2020-02-07 08:25:16)


Tartus ülipopulaarseks kujunenud rattaringlust on kavas sel aastal veelgi laiendada. Linna erinevatesse piirkondadesse rajatakse juurde kümme uut parklat.


Abilinnapea Raimond Tamme sõnul on Tartu rattaringlus hästi käima läinud suuresti tänu sellele, et rendirataste parklad paiknevad üle kogu linna. "Soovime järkjärgult parklate võrgustikku tihedamaks muuta, et rataste kasutamist veelgi hoogustada. Samuti on oluliseks sammuks parklate rajamine traditsioonilistest linnapiiridest väljapoole, et pakkuda alternatiivi autoga sõitmisele ning vähendada üha kasvava autostumisega kaasnevaid negatiivseid mõjusid," ütles Tamm.

Uued rattaparklad on kavandatud ehitada Pallase puiestee mänguväljaku juurde, kaupluse Magaziin (Ringtee tn 10) juurde, Raja tänavale (haiglakompleksi lähedusse), Jaama ja Paju tänava ristmikule, Võru tänava ja Ringtee tänava liiklussõlme, Sisustus E Kaubamaja lähistele Tehase tänaval, Märjale Keskuse ja Vee tänava ristmiku läheduses oleva palliplatsi kõrvale, Ilmatsallu Järve tee, Ojaääre ja Kooli tee ristmikule, Betooni ja Ravila tänava ristmikule ning C. R Jakobsoni ja J. V. Jannseni tänava ristmiku lähedusse.
Koostöö on hea olnud Tartu vallaga, kuhu sel aastal tuleb kaks rattaringluse parklat - üks Kõrvekülla, teine Kaupmehe tänavale.

Esimeses etapis ehitatakse välja rattaparklate alused koos elektriühendustega. Parklate aluste projekteerimiseks ja ehitamiseks sõlmis linnavalitsus lepingu Terasteenus OÜga. Tööd lähevad maksma 54 660 eurot.
Selle aasta linnaeelarves on rattaparklate rajamiseks planeeritud kokku 200 000 eurot.

Allikas: Tartu uudised

Sisselogimine
Kasutaja
Parool
 - Registreeru
Reklaam
Lingid

VÄETISEREGISTER
LINNUPELETUSPALL
TAIMEKAITSE-VAHENDID
PUUVILJATAIMEDE KAHJUSTAJAD
VIINAMARJAD
TOALILLED
KOMPOST
OHUSTAVATE VÕÕRLIIKIDE NIMEKIRI
KÖÖGIVILJAD
TOMAT KASVUHOONES
EESTI KARTULISORDID
TAIMEHAIGUSED
EESTI TAIMED
EESTI SORDIVARAMU
TAIMEVAHETUS
SOOVITUSSORTIMENT
TURUSTAMISE STANDARDID
      Kui Sa oma aiamuredele mujalt lahendust ei leidnud, küsi foorumist
© Aiandus.ee Kõik õigused kaitstud. Selle portaali ühtki osa ei tohi jäljendada ega kasutada muudes väljaannetes ilma Aiandusinfo Oü haldaja kirjaliku loata.