Aiandus.ee
Avaleht | Teated | Ilm | Kontakt
Põllumajanduskoda kutsub liituma Eesti esimese kindlustusühistuga (2020-01-30 08:59:15)


Täna, 30. jaanuaril algusega kell 10.30 toimub Tallinnas Eesti Jahimeeste Seltsi majas (Kuristiku 7) taasiseseisvunud Eesti esimese kindlustusühistu ÜKS pressikonverents, kus asutajaliikmed annavad ülevaate kindlustusühistu saamisloost ning tutvustavad tulevikuplaane. Pressikonverentsil kuulutatakse ametlikult alanuks ka kindlustusühistu osakapitali kogumise periood.

"Kutsume kõiki põllumehi ja maamajandusettevõtjaid kindlustusühistuga liituma ning soovime uuele kindlustusühistule tuult tiibadesse. Praegu on Eesti inimestel ja ettevõtetel võimalus küll tarbida enamasti väliskapitalil põhinevate kindlustusühingute teenuseid, kuid nüüd tekib kõikidel võimalus kuuluda kindlustusühistu omanikeringi," ütles Eesti Põllumajandus-Kaubanduskoja juhatuse esimees ja kindlustusühistu ÜKS nõukogu liige Roomet Sõrmus.

Kindlustusühistu peaeesmärgiks on liikmetele õiglase hinnaga vajalike kindlustusteenuste osutamine. "Tulundusühistu on ettevõtlusvormina põllumajanduses üsna laialt levinud. Kindlustusühistu eripäraks on asjaolu, et kõik ühistu liikmed on võrdselt ühe häälega ka ühistu omanikud. Kindlustusühistu liikmetena saavad põllumehed kaasa rääkida ühingu arendustegevuses ja teenuste portfelli kujundamisel -riskijuhtimine on põllumajanduses üha olulisem," lisas Sõrmus.

Eesti Põllumajandus-Kaubanduskoda otsustas kindlustusühistu asutamises osaleda 2019. aasta 5. septembri nõukogu otsusega. Põllumajanduskoda on olnud kaasatud ühistu asutamistegevusse juba möödunud aasta algusest. Tänaseks on kindlustusühistu äriregistris registreeritud ja alanud on avalik osamaksete kogumine. Sellesse protsessi on oodatud panustama nii era- kui ka juriidilised isikud. Kindlustusühistuga saab liituda kodulehel www.eky.ee.

Eesti Kindlustusühistu ÜKS asutajaliikmeteks on Eesti Põllumajandus-Kaubanduskoda, Eesti Omanike Keskliit, Eesti Korteriühistute Liit, Eestimaa Talupidajate Keskliit, Tartu Hoiu-Laenuühistu, Eesti Jahimeeste Selts, Eesti Aiandusliit, Eesti Akordioniliit, lisaks kaks ettevõtet ning 13 eraisikut.

Pressikonverentsil saavad sõna ka Eesti Jahimeeste Seltsi president Margus Puust, Eesti Omanike Keskliidu juhatuse esimees Priidu Pärna, Eesti Kindlustusühistu ÜKS nõukogu liige Kait Liinev ja juhatuse liige Tarmo Lääne.

Eesti Põllumajandus-Kaubanduskoda on loodud 1996. aastal. Koda on Eesti suurim maamajanduse valdkonna ettevõtjate esindusorganisatsioon, koondades põllumajandustootjaid, toiduainetööstusi, mitmesuguseid sektori sidusettevõtteid ja metsaühistuid. Koja eesmärk on soodsa ettevõtluskeskkonna kujundamine Eesti põllumajandustootjate, põllumajandussaaduste töötlejate, metsa- ja maamajandusettevõtjate stabiilseks arenguks, samuti nende valdkondade ettevõtjate horisontaalse ja vertikaalse koostöö ning ühistegevuse arendamine.

Allikas: Eesti Põllumajandus-Kaubanduskoja pressiteade

Sisselogimine
Kasutaja
Parool
 - Registreeru
Reklaam
Lingid

VÄETISEREGISTER
LINNUPELETUSPALL
TAIMEKAITSE-VAHENDID
PUUVILJATAIMEDE KAHJUSTAJAD
VIINAMARJAD
TOALILLED
KOMPOST
OHUSTAVATE VÕÕRLIIKIDE NIMEKIRI
KÖÖGIVILJAD
TOMAT KASVUHOONES
EESTI KARTULISORDID
TAIMEHAIGUSED
EESTI TAIMED
EESTI SORDIVARAMU
TAIMEVAHETUS
SOOVITUSSORTIMENT
TURUSTAMISE STANDARDID
      Kui Sa oma aiamuredele mujalt lahendust ei leidnud, küsi foorumist
© Aiandus.ee Kõik õigused kaitstud. Selle portaali ühtki osa ei tohi jäljendada ega kasutada muudes väljaannetes ilma Aiandusinfo Oü haldaja kirjaliku loata.