Aiandus.ee
Avaleht | Teated | Ilm | Kontakt
Värskelt valminud kaitsealade trükised tutvustavad kuue Eesti kaitseala loodus- ja kultuuriväärtusi (2020-01-27 08:35:39)

Keskkonnaameti tellimusel valminud trükised on sissejuhatavaks infoallikaks kaitsealade külastajatele. Neis on kirjeldatud kaitsealade olulisemad väärtused - nii loodus kui kultuuripärand ning soovitused, kuidas neid väärtusi tundma õppida ja juhised, kuidas neid hoida.

Uue teavikud ootavad külastajaid Lahemaa, Karula, Soomaa, Vilsandi ja Alutaguse rahvusparkides ning Otepää looduspargis. Viimati valmisid sedalaadi trükised aastal 2016, tänaseks on need varud otsas. Nüüd said täiendatud ja parandatud Lahemaa ja Vilsandi rahvuspargi väljaanded. Täiesti uus trükis loodi Eesti noorimale, Alutaguse rahvuspargile. Mõeldud on ka külalistele väljastpoolt Eestit - Karula ja Otepää teavikud on saadaval ka inglise keeles, teised lisaks veel vene keeles. Soomaa rahvuspargi vihik sai aga esimesena tõlke neljandasse, saksa keelde. Uuendusena on Karula rahvuspargi voldikus kasutusel külade ja talude nimed ajaloolise Võrumaa kohanimede andmebaasist.

Lisaks looduskeskustest saadavatele paberil voldikutele ja brošüüridele on kõik trükised PDF-vormingus alla laetavad aadressilt www.keskkonnaamet.ee/et/eesmargid-tegevused/keskkonnaharidus/trukised

"Külastaja, kes soovib oma silmaga kogeda kaitseala loodust, võib rännuteele asudes värskeimad juhised leida Eesti kaitsealade kodulehelt www.kaitsealad.ee. Kellel aga on kindel soov teejuht paberile trükituna kaasa haarata, peaks kõigepealt läbi astuma vastava piirkonna looduskeskusest," lausus Piret Eensoo, Keskkonnaameti keskkonnahariduse osakonna juhataja. "Kohalikud looduskeskused on abiks ka esmase tutvuse loomisel huvipakkuva alaga."

Trükiste valmimist koordineeris Keskkonnaameti keskkonnahariduse osakond, oma panuse andsid kaitsealadel töötavad teiste valdkondade spetsialistid. Heas koostöös kujundas ja küljendas teavikud Regio OÜ ning tulemuse trükkis keskkonnasõbralikke materjale kasutades Ecoprint AS.

Keskkonnaamet tänab häid abilisi: RMK, Dagmar Hoder (Tipu Looduskool), Anne Nurgamaa (Iisaku kihelkonna muuseum), Evar Saar (Võru Instituut), Kaido Kama, Voldemar Tasa, Otepää turismiinfokeskus; samuti kõiki fotograafe, kelle fotod illustreerivad valminud trükiseid.Allikas: Keskkonnaameti pressiteade

Sisselogimine
Kasutaja
Parool
 - Registreeru
Reklaam
Lingid

VÄETISEREGISTER
LINNUPELETUSPALL
TAIMEKAITSE-VAHENDID
PUUVILJATAIMEDE KAHJUSTAJAD
VIINAMARJAD
TOALILLED
KOMPOST
OHUSTAVATE VÕÕRLIIKIDE NIMEKIRI
KÖÖGIVILJAD
TOMAT KASVUHOONES
EESTI KARTULISORDID
TAIMEHAIGUSED
EESTI TAIMED
EESTI SORDIVARAMU
TAIMEVAHETUS
SOOVITUSSORTIMENT
TURUSTAMISE STANDARDID
      Kui Sa oma aiamuredele mujalt lahendust ei leidnud, küsi foorumist
© Aiandus.ee Kõik õigused kaitstud. Selle portaali ühtki osa ei tohi jäljendada ega kasutada muudes väljaannetes ilma Aiandusinfo Oü haldaja kirjaliku loata.