Aiandus.ee
Avaleht | Teated | Ilm | Kontakt
Roti aasta algus toob Tartus raekoja platsile jääskulptuuri ja 120 rahvatantsijat (2020-01-24 08:29:34)


Saabuval laupäeval tähistab Tartu alanud valge metallroti aastat jääroti paigaldamisega raekoja platsile. 25. jaanuaril kell 17 avatakse Põvvat Kama jääskulptuur lühikese tseremooniaga, mis seob hiinapärase draakoni- ja lõvitantsu süidiga eesti oma tantsudest.
Uue aasta tervituse edastab Tartu vastne linnakirjanik Carolina Pihelgas.

Tartus on tavaks järgida idamaade kalendrit alanud aastat sümboliseeriva looma jääst skulptuuri paigaldamisega linnasüdamesse. Skulptuuri valmimist ja saabumist tähistava tseremoonia lavastab sellel aastal Hugo Treffneri Gümnaasiumi tantsuansambli Tantsutallad kunstiline juht Uve Saar, kes võtab endaga laupäeval kaasa ligikaudu 120 rahvatantsijat ning seob süidi eesti tantsudest hiinapärase draakoni- ja lõvitantsuga.

Laupäeval üles astuva tantsuansambli ladinakeelne moto - Gens una sumus et in omnia parati (e k oleme üks pere ja kõigeks valmis) - kinnitab, et väljakutse ehk koos esinemine on just õige tantsurühma õlul. Nimelt on Eesti draakoni- ja lõvitantsijate juhendaja Tauri Buschi sõnul draakoni-ja lõvitantsutraditsioonil hiina uusaastapidustustel äärmiselt oluline osa.
Draakon on sõbralik, tark ja jumalik olend - sümbol, kelle nägemine toob inimestele tulevaks aastaks õnne ja edu. Lõvide rolliks aga on peletada eemale kurjad vaimud, kes võiksid õnne ja jõukuse peredelt minema viia. Seetõttu näeb mõlemaid Hiinas esinemas traditsioonilistel pidustustel, aga ka ettevõtete avamistel, pulmades ja muudel erilistel puhkudel.
Eesti draakoni- ja lõvitantsu meeskond koostöös Spordiklubi Julgetega alustas draakonitantsu harjutamist 2011. aastal, Tartus on nad külas teist aastat järjest.

Allikas: Tartu uudised

Sisselogimine
Kasutaja
Parool
 - Registreeru
Reklaam
Lingid

VÄETISEREGISTER
LINNUPELETUSPALL
TAIMEKAITSE-VAHENDID
PUUVILJATAIMEDE KAHJUSTAJAD
VIINAMARJAD
TOALILLED
KOMPOST
OHUSTAVATE VÕÕRLIIKIDE NIMEKIRI
KÖÖGIVILJAD
TOMAT KASVUHOONES
EESTI KARTULISORDID
TAIMEHAIGUSED
EESTI TAIMED
EESTI SORDIVARAMU
TAIMEVAHETUS
SOOVITUSSORTIMENT
TURUSTAMISE STANDARDID
      Kui Sa oma aiamuredele mujalt lahendust ei leidnud, küsi foorumist
© Aiandus.ee Kõik õigused kaitstud. Selle portaali ühtki osa ei tohi jäljendada ega kasutada muudes väljaannetes ilma Aiandusinfo Oü haldaja kirjaliku loata.