Aiandus.ee
Avaleht | Teated | Ilm | Kontakt
Maaeluminister allkirjastas Grüne Wochel koostöölepingu Moldova kolleegiga (2020-01-20 08:16:44)

Maaeluminister Arvo Aller võõrustas Berliinis toimuval messil Grüne Woche Eesti messialal Moldova põllumajanduse ja regionaalarengu ministrit Ion Perjut, kellega ühtlasi allkirjastati kahe riigi ministeeriumite vaheline koostööleping.

"Usun, et täna sõlmitud koostööleping annab kahe riigi aktiivsele koostööle hoogu juurde. Allkirjastatud tegevuskava seab raami koostööle nii ministeeriumide kui ka nende allasutuste vahel, mis annab lootust mitmesuguste kasulike projektide sünnile," ütles Arvo Aller.

Moldova põllumajanduse ja regionaalarengu minister tänas Eestit senise toetuse ja abi eest. "Eesti jagatud kogemused ja tavad erinevates põllumajanduse ja maaelu valdkondades on olnud Moldova jaoks väga olulised," kinnitas minister Ion Perju.

Moldova impordib praegu kaks korda rohkem kui ekspordib. Riigi eesmärk on suurendada eksporti Euroopa Liitu. Moldova oleks esmajärgus huvitatud mee ja munapulbri ekspordimahu suurendamisest; selle eeltingimus on loomsete kõrvalsaaduste käitlemise tehase ehitamine, kus Eesti on valmis pakkuma oma kogemusi ja abi.

Maaeluminister Arvo Aller kutsus Moldova ministri ja delegatsiooni Eestisse sügisel toimuvale põllumajanduse konverentsile ja palus Moldova toetust 2025. a kuulutamisele rahvusvaheliseks rukkiaastaks.

Ion Perju kinnitas Moldova toetust rahvusvahelisele rukkiaastale ja esitas minister Arvo Allerile vastukutse Moldovas oktoobris toimuvale veinifestivalile.

17.-26. jaanuarini toimuv Grüne Woche on üks maailma suurimaid ja pikima ajalooga põllumajandus- ja toidumesse, kus Eesti osaleb 1994. aastast. Seekord on 129 000 ruutmeetri suurusel messialal esindatud üle 1800 eksponendi 72 riigist, mis on Grüne Woche 94 aasta pikkuse ajaloo rekordtulemus.Eesti on väljas 100-ruutmeetrisel messialal.

Grüne Woche eripäraks on viimasel paarikümnel aastal kujunenud messiga paralleelselt toimuvad kõrgetasemelised poliitikafoorumid, kus ministrid ja poliitikakujundajad lahkavad globaalseid põllumajanduse ja toidutootmise päevaprobleeme.

Eesti maaeluminister Arvo Alleril on Moldovale lisaks kohtumised ka Ukraina, Horvaatia, Gruusia ja Kasahstani põllumajandusministriga ning lisaks ühislõuna Läti, Leedu ja Poola ministriga.Allikas: Maaeluministeeriumi pressiteade

Sisselogimine
Kasutaja
Parool
 - Registreeru
Reklaam
ansambel
Lingid

VÄETISEREGISTER
LINNUPELETUSPALL
TAIMEKAITSE-VAHENDID
PUUVILJATAIMEDE KAHJUSTAJAD
VIINAMARJAD
TOALILLED
KOMPOST
OHUSTAVATE VÕÕRLIIKIDE NIMEKIRI
KÖÖGIVILJAD
TOMAT KASVUHOONES
EESTI KARTULISORDID
TAIMEHAIGUSED
EESTI TAIMED
EESTI SORDIVARAMU
TAIMEVAHETUS
SOOVITUSSORTIMENT
TURUSTAMISE STANDARDID
      Kui Sa oma aiamuredele mujalt lahendust ei leidnud, küsi foorumist
© Aiandus.ee Kõik õigused kaitstud. Selle portaali ühtki osa ei tohi jäljendada ega kasutada muudes väljaannetes ilma Aiandusinfo Oü haldaja kirjaliku loata.