Aiandus.ee
Avaleht | Teated | Ilm | Kontakt
Eestlased võitsid möödunud nädalavahetusel toimunud OceanHacki (2019-11-27 08:42:41)


Möödunud nädalavahetusel Tallinnas toimunud "Copernicus OceanHacki" võitis eestlaste meeskond
IceWise, kes pälvis auhinnarahana 4000 eurot, osalemise Astropreneurs startup mentorlusprogrammis ning aastase Copernicuse andmetöötluse portaali WEkEO kasutusõiguse.


22.-24. novembril toimunud EUMETSAT, Copernicuse merekeskkonna seire teenuse (CMEMS)/Mercator Ocean International, Keskkonnaagentuuri ja Garage48 ühiselt korraldatud "Copernicus OceanHack" tõi TalTechi Mectory hoonesse kokku 10 erinäolist tiimi. Nende eesmärk oli 48 tunni jooksul luua ideest prototüüp kasutades Copernicuse programmi mereseire teenuse andmeid Läänemere kohta.


Tiimidesse kuulusid disainerid, tarkvaraarendajad, ärijuhid, turundajad ja veel mitmed spetsialistid erinevatest eluvaldkondadest, kes panustasid nii päeval kui ka hilistel öötundidel valitud projekti õnnestumisse. Kokku oli osalejaid 15 riigist, kaugematest võib nimetada näiteks Eritrea, India, Argentiina.


Häkatoni võitnud Ice Wise tiim lõi rakenduse, mille abil on võimalik määrata jääle mineku ohutust. Võtmeteguriks nende lahendis on jää paksus, mille määramiseks kasutab tiim ära satelliitide kogutud andmeid jääteede kohta ja vabatahtlike poolt tehtud mõõtmiste kombineerimist.


Väärikat teist kohta jäid jagama
8 bytes ja Flask. Mõlemad võitsid 2000 eurot, esimene neist sai lisaks ka osalemise Astropreneurs programmis ning kolmekuulise EUMETSAT koolituse. 8 bytes tiimi eesmärk oli luua virtuaalne keskkond õpilastele ja õpetajatele, et muuta merelt kogutud andmete kasutamine võimalikult interaktiivseks ja kaasahaaravaks. Flask töötas välja telefonirakenduse imiteerimaks pudelisõnumite saatmist. Sõnumid jäävad virtuaalsesse maailma, seega ei reostata loodust, kuid pudelisõnumid jõuavad endiselt igasse Läänemere osasse.


Keskkonnaagentuuri direktori Taimar Ala sõnul on Eesti parim koht keskkonnateemalise häkatoni pidamiseks. Läänemeri on ainulaadne ökosüsteem, mis oma tiheda laevaliikluse ja arvuka elanikkonnaga on paraku ka üks haavatavamaid meresid. "Keskkonnaagentuuri missiooniks on andmete kogumine ning nende kättesaadavaks tegemine kasutajatele. Fakt on see, et lihtsalt suur hulk andmeid ei kõneta kedagi. Sellepärast ongi oluline tuua kokku inimesed, kes panevad andmed rääkima lugu muutustest keskkonna seisundis ning aitavad sellega tõsta ühiskonna teadlikkust." ütles Ala.


Züriis osalenud Keskkonnaministeeriumi asekantsleri Kaupo Heinma hinnangul olid mitmed esitletud lahendused sellised, millest realiseerumisel sünniks meie Läänemere seisundile palju head. Samuti tõdes ta, et tiimid olid professionaalsed ja saadaolevaid andmeid osati oskuslikult kasutada. "Võitjate teema kõnetas mind aga isiklikult, sest pühapäevakalastajana olen nii mina ja usun, et ka paljud teised valmis oma mõõtmistega panustama jääseisundi paremaks jälgimiseks".

Allikas: Keskkonnaagentuur ja Garage48

 

Sisselogimine
Kasutaja
Parool
 - Registreeru
Reklaam
Lingid

VÄETISEREGISTER
LINNUPELETUSPALL
TAIMEKAITSE-VAHENDID
PUUVILJATAIMEDE KAHJUSTAJAD
VIINAMARJAD
TOALILLED
KOMPOST
OHUSTAVATE VÕÕRLIIKIDE NIMEKIRI
KÖÖGIVILJAD
TOMAT KASVUHOONES
EESTI KARTULISORDID
TAIMEHAIGUSED
EESTI TAIMED
EESTI SORDIVARAMU
TAIMEVAHETUS
SOOVITUSSORTIMENT
TURUSTAMISE STANDARDID
      Kui Sa oma aiamuredele mujalt lahendust ei leidnud, küsi foorumist
© Aiandus.ee Kõik õigused kaitstud. Selle portaali ühtki osa ei tohi jäljendada ega kasutada muudes väljaannetes ilma Aiandusinfo Oü haldaja kirjaliku loata.