Aiandus.ee
Avaleht | Teated | Ilm | Kontakt
Politsei kutsub üles oma kodukoha elanikke nähtavaks tegema (2019-11-22 08:05:04)

 

Kodanikupäeval, 26. novembril korraldavad abipolitseinikud ühes politseinike ja teiste heade koostööpartneritega üle kogu Eesti aktsiooni „Helkuriga sõbraks“, kuhu kaasatakse lisaks kohalikke elanikke andma oma panus kodukoha elanike nähtavaks tegemisel.

 

Politsei- ja Piirivalveameti politseileitnant Leena Pukk ütles, et igal sügisel sagenevad pimeda aja saabumisega õnnetused, kus ohtu satuvad kergliiklejad, eeskätt just jalakäijad. "Kuigi tänaseks on paljud liiklejad mõistnud helkuri kasutegurit ning on selle oma riietele kinnitanud, jagub siin-seal endiselt ka neid, kes helkiva elupäästja taskupõhja jätnud või seda lihtsalt vajalikuks ei pea. Samas jääb pimedal teel jalakäija autojuhile sageli märkamatuks ning näha on vaid inimese küljes rippuv helkur. See on ka jalakäija parim kaitse enda nähtavaks tegemisel ja ohu vältimisel," viitas Pukk.

 

Ta lisas, et kogukonna teadlikkuse tõstmiseks kutsume ka tänavu erinevaid ühendusi, külakogukondi, sõprusringkondi ja teisi aktiivseid inimesi üles ennetavalt eeskujuks olema ja abivajajaid nähtavaks tegema.

 

Politseileitnant Leena Pukki sõnul toimub ennetusüritus tänavu juba kuuendat korda ning seda üle Eesti enam kui 110 kogunemiskohas. Eesti erinevates linnades ja külades toimuv helkurkõnd saab alguse 26. novembri õhtupoolikul ning vältab tunni jagu.

 

Helkuriga sõbraks toimumiskohad ja kontaktid on leitavad prefektuuride Facebooki lehelt. Täiendavate küsimuste korral palume ühendust võtta politseinikuga, kes teie soovitud piirkonnas ennetusüritust läbi viib. Näitamaks, kes oma piirkonna elanike turvalisusest hoolib, soovitame osaluse registreerida ka oma koduprefektuuri Facebooki lehel.

 

Allikas: PPA 21.11.19 teadaanne

 

Sisselogimine
Kasutaja
Parool
 - Registreeru
Reklaam
Lingid

VÄETISEREGISTER
LINNUPELETUSPALL
TAIMEKAITSE-VAHENDID
PUUVILJATAIMEDE KAHJUSTAJAD
VIINAMARJAD
TOALILLED
KOMPOST
OHUSTAVATE VÕÕRLIIKIDE NIMEKIRI
KÖÖGIVILJAD
TOMAT KASVUHOONES
EESTI KARTULISORDID
TAIMEHAIGUSED
EESTI TAIMED
EESTI SORDIVARAMU
TAIMEVAHETUS
SOOVITUSSORTIMENT
TURUSTAMISE STANDARDID
      Kui Sa oma aiamuredele mujalt lahendust ei leidnud, küsi foorumist
© Aiandus.ee Kõik õigused kaitstud. Selle portaali ühtki osa ei tohi jäljendada ega kasutada muudes väljaannetes ilma Aiandusinfo Oü haldaja kirjaliku loata.