Maaeluministeerium saatis kooskõlastusringile kaks tootmiskohustusega seotud otsetoetuste eelnõud. Toetuste kogumahuks on kavandatud 6,3 miljonit eurot ning selle raames on võimalik 2020. aastal taotleda piimalehma ning puu- ja köögivilja kasvatamise otsetoetust, samuti jätkub väikepõllumeeste toetamine.
"Uue algatusena oleme näinud ette eraldi toetusskeemi saarte piimatootjatele, et luua neile senisest võrdsemad ja õiglasemad konkurentsitingimused. Edaspidi oleme kavandanud siduda toetustasemed veelgi enam piirkondlike tingimustega, sealhulgas vähemviljakate aladega," ütles maaeluminister Mart Järvik. "Kuna puu- ja köögiviljasektoris on täna palju kasutamata potentsiaali ning selleks, et oluliselt suurendada kohalike värskete aiasaaduste tootmist, jätkame ka aiandussektori toetamist," lisas Järvik.
Piimalehma kasvatamise otsetoetusi saab taotleda Põllumajanduse Registrite ja Informatsiooni Ametis (PRIA) 2.⎼21. märtsini. Puu- ja köögivilja kasvatamise otsetoetuse taotlemiseks saab esitada taotluse 2.⎼21. maini. Väikepõllumajandustootjate kavas osalemine jätkub automaatselt, kuid lahkumiseks on vajalik PRIAt teavitada. Täpsemad tingimused on sätestatud toetuste määrustes.
Piimalehma kasvatamise otsetoetuse eelarve on 4,3 miljonit eurot, piimalehma kasvatamise otsetoetusel saartel 1,5 miljonit eurot ning puu- ja köögivilja kasvatamise otsetoetusel 0,5 miljonit eurot. Väikepõllumajandustootja toetuse summa taotleja kohta on sõltuvalt tema taotletud otsetoetustest kuni 1250 eurot.
Eelnõud on leitavad eelnõude infosüsteemist:
Allikas: Maaeluministeeriumi 14.11.19 pressiteade