Aiandus.ee
Avaleht | Teated | Ilm | Kontakt
Kas kliimamuutused viivad uue Eesti Nokiani? (2019-11-14 09:49:09)

 

Tartus kogunevad teadlased, ettevõtjad ja poliitikud, et arutada, kuidas saaks Eesti riik kõige paremini kasutada oma potentsiaali, et muutuda kliimaneutraalseks.

 

Eesti riik on teelahkmel. Ühest küljest survestavad meid muutuv kliima, ühiskond ja Euroopa Liidu regulatsioonid, teisalt püüdlus hoida meie energeetikasüsteemi ja majandust nii, nagu see on siiani olnud. „Nii rahvusvahelised kui riiklikud uuringud ja analüüsid rõhutavad vajadust muutuseks. Seda eriti meie energeetikamajanduses, mis on Euroopa üks saastavamaid,“ kirjeldas olukorda konverentsi TEUK XXI eestvedaja Elis Vollmer.

 

Vollmeri arvamusel on Eestil piisav taastuvenergia potentsiaal, et tagada oma energiavarustus taastuvate allikatega. „Tärganud on mitmeid helgeid äriideid, kuidas eesolevaid väljakutseid lahendada, ning paljud neist on jõudnud ka tootmisesse, alates nutikatest juhtimissüsteemidest kuni vesiniku-, päikese- ja tuuleenergia seadmeteni,“ lisas ta.

 

Ka vastvalminud uuring Eesti kliimaambitsioonide tõstmise võimalustest näitasid Vollmeri sõnul, et mida kaugemale lükata strateegiliselt olulised otsused ja meetmete rakendamisega alustamine, seda kallim ja keerukam on saavutada kliimaneutraalsust ning vähendada kasvuhoonegaaside heite ulatuslikkust.

 

Tänavu juba 21. korda aset leidev konverents „Taastuvate energiaallikate uurimine ja kasutamine“ toimub 14. novembril algusega kell 10.00 Eesti Maaülikooli peahoone (Kreutzwaldi 1a) aulas. Arutelude keskmes on kliimamuutused Eestis ja Euroopas ja roheidufirmade areng. Päeva lõpetab juhtivate erakondade debatt teemal, kas kliimaneutraalsus võiks olla Eesti arengu tõukejõuks.

 

 

Allikas: Eesti Maaülikooli 13.11.19 pressiteade

 

 

Sisselogimine
Kasutaja
Parool
 - Registreeru
Reklaam
Lingid

VÄETISEREGISTER
LINNUPELETUSPALL
TAIMEKAITSE-VAHENDID
PUUVILJATAIMEDE KAHJUSTAJAD
VIINAMARJAD
TOALILLED
KOMPOST
OHUSTAVATE VÕÕRLIIKIDE NIMEKIRI
KÖÖGIVILJAD
TOMAT KASVUHOONES
EESTI KARTULISORDID
TAIMEHAIGUSED
EESTI TAIMED
EESTI SORDIVARAMU
TAIMEVAHETUS
SOOVITUSSORTIMENT
TURUSTAMISE STANDARDID
      Kui Sa oma aiamuredele mujalt lahendust ei leidnud, küsi foorumist
© Aiandus.ee Kõik õigused kaitstud. Selle portaali ühtki osa ei tohi jäljendada ega kasutada muudes väljaannetes ilma Aiandusinfo Oü haldaja kirjaliku loata.