Aiandus.ee
Avaleht | Teated | Ilm | Kontakt
Vaata otse: algab ringmajanduse konverents "Tark tormab!" (2019-11-05 08:59:34)

Täna algab kaks päeva kestev ringmajanduse konverents "Tark tormab". Mitmete valdkonna juhtivekspertide ja ligi 400 osalejaga konverentsi saab otse vaadata Delfist. Ülekande algus kell 10.10.

Keskkonnaministeeriumi ja Keskkonnaagentuuri koostöös korraldatav konverents toimub juba teist aastat. Suurearvuline osalus ning kohtade kiire täitumine tõestavad, et ringmajandusetähtsust ei ole võimalik alahinnata.

Konverentsi avab keskkonnaminister Rene Kokk, kelle sõnul on osav kiirendus teinekord ainuvalik. "Ringmajandusele üleminek on omamoodi rallisõit. Mõned vaagivad ja valmistavad pikalt ette, samal ajal kui teised toovad targalt kiirendades tiitleid koju. Õppige just nende teiste pealt, ennekõike seda, et mõttetöö ja käiguvahetus saavad samaaegselt toimida. Kiiremaid saadab edu ka mujal kui rallimaailmas."

Keskkonnaagentuuri direktori Taimar Ala sõnul ei ole ringmajandus ammu enam ainult moevool ega väikese erakliku seltskonna siseasi. "Tänaseks on see arusaadavalt üks võimalik ja käeulatusse jääv tööriist, loomaks ning säilitamaks head elukeskkonda ja -kvaliteeti. See on megatrend, mis lühikese ajaga jõudnud pea kõikjale."

Esimesel päeval on võimalik Noblessneri valukojas kuulata nii Eesti kui välisriikide ekspertide ettekandeid, kogemuslugusid ja arutelusid ning teisel päeval osaleda ringmajanduse-teemalistes töötubades.

Konverentsil räägitakse ja arutatakse toodete olelusringi disainimise, nutikate disainilahenduste, teadus- ja arendustegevuste, ökoinnovatsiooni, tehnoloogia arengu ja jagamismajanduse teemadel.

Sellest, millised on Eesti eesmärgid ja tegevused ringmajanduse arendamisel ja kus maal oleme võrreldes teiste edumeelsete riikidega räägib Keskkonnaministeeriumi keskkonnakorralduse osakonna juhataja Sigrid Soomlais.

Juttu tuleb ka digitaliseerimisest, digiplatvormidest, rohetehnoloogiatest ning paljust muustki. Nii näiteks esitleb SITRA Soome ringmajanduse teekaarti, mis on aluseks ka Soome valitsuse keskkonnaalastele eesmärkidele ja tegevustele. Keskkonnaajakirjanik Mart Valner juhib paneelarutelusid, mis keskenduvad ringmajanduse parimatele praktikatele ning rohe- ja digitehnoloogia võimalustele. Töötubades on võimalik arutleda näiteks kohalike omavalitsuste ja kogukondade lahenduste üle või Toidupanga eestvedamisel mõelda toidujäätmete vähendamise üle.

Päeva juhib Marii Karell.

Lisainformatsiooni leiab ringmajanduse konverentsi kodulehelt http://www.ringmajandus.eu ning ringmajanduse kohta saab lähemalt lugeda Keskkonnaministeeriumi kodulehelt https://ringmajandus.envir.ee/ .Allikas: Keskkonnaministeeriumi pressiteade

Sisselogimine
Kasutaja
Parool
 - Registreeru
Reklaam
Lingid

VÄETISEREGISTER
LINNUPELETUSPALL
TAIMEKAITSE-VAHENDID
PUUVILJATAIMEDE KAHJUSTAJAD
VIINAMARJAD
TOALILLED
KOMPOST
OHUSTAVATE VÕÕRLIIKIDE NIMEKIRI
KÖÖGIVILJAD
TOMAT KASVUHOONES
EESTI KARTULISORDID
TAIMEHAIGUSED
EESTI TAIMED
EESTI SORDIVARAMU
TAIMEVAHETUS
SOOVITUSSORTIMENT
TURUSTAMISE STANDARDID
      Kui Sa oma aiamuredele mujalt lahendust ei leidnud, küsi foorumist
© Aiandus.ee Kõik õigused kaitstud. Selle portaali ühtki osa ei tohi jäljendada ega kasutada muudes väljaannetes ilma Aiandusinfo Oü haldaja kirjaliku loata.