Aiandus.ee
Avaleht | Teated | Ilm | Kontakt
Esimene Eesti Põllumajanduse Aastanäitus EPA2019 tõi Tartusse mitu tuhat maamajandusettevõtjat (2019-11-05 08:33:05)


Möödunud nädala neljapäeval ja reedel Tartus Eesti Rahva Muuseumis esimest korda toimunud Eesti Põllumajanduse Aastanäitus EPA2019 tõi kokku ca 2700 maamajandussektoris tegutsevat ettevõtjat.

"Esimene EPA läks korda - suur tänu kõikidele osalejatele ja aastanäituse toimumisele kaasaaitajatele! Eesti Rahva Muuseum pakkus mitmele tuhandele põllumajandus- ja maamajandussektoris tegutsevale inimesele head keskkonda omavahelisteks kohtumisteks, teadmiste täiendamiseks ja meelelahutuseks. EPA oli asjalik, sisukas ja meeldiva atmosfääriga põllumajanduse suursündmus," ütles Eesti Põllumajandus-Kaubanduskoja juhatuse esimees Roomet Sõrmus.

Sõrmuse sõnul on põllumajanduskoja jaoks kõige olulisem, et EPA vastaks aastanäitusel osalenute ootustele, kuid korraldajate poolt vaadates suudeti täita ka endale võetud arvulised eesmärgid -kohale tuli ligi 2100 põllumeest ja maamajandusettevõtjat ning üle 600 eksponentide esindaja ning seminaridel esineja.

Kahe päeva jooksul toimus 3 suuremat konverentsi ja 52 seminari, millel oli kokku ligi 1300 osalejat. "Suur tänu kõikidele, kes panustasid seminariprogrammi õnnestumisse! Üldiselt on hea meel, et seminarid võeti külastajate poolt väga hästi vastu ja suutsime osalejatele pakkuda väga mitmekesist seminariprogrammi," lisas Sõrmus.

EPA põhjalikumate kokkuvõtete tegemine seisab veel ees, kuid juba esmane tagasiside näitab, et uue, ettevõtjatele suunatud aastanäituse korraldamise idee kandis ja formaat toimis. Osalejate hinnangul oli näituse sihtgrupp hästi määratletud ning sündmus kujunes sektori ettevõtjate jaoks heaks platvormiks omavahelise suhtluse arendamiseks ja uute kontaktide loomiseks. Edaspidi saab sündmust veelgi paremaks lihvida.

EPA raames toimusid mitmed kõrgetasemelised kohtumised - kohal olid Eesti, Läti, Leedu ja Poola põllumajandusministrid ning põllumajanduskoja kutsel Läti, Leedu ja Soome põllumeeste esindajad.

Aastanäitusel olid esindatud sektori juhtivad masina-, kütuse-,väetise-, taimekaitse-, veterinaaria- ja söödafirmad, pangad, erialaorganisatsioonid, autofirmad, toidutootjad ja teised ettevõtted. Seminaridel esinesid Eesti lektoritele lisaks ka asjatundjad Taanist, Leedust, Saksamaalt, Šveitsist, Poolast, Austriast ja Hollandist.

Näituse esimesel päeval toimus ERMis rohkem kui pooletuhande osalejaga lõikuspidu, millel tunnustati parimaid. Aastanäitusel sai näha uhkeid tõuloomi ja moodsaimat tehnikat.

Allikas: Eesti Põllumajandus-Kaubanduskoja pressiteade

Sisselogimine
Kasutaja
Parool
 - Registreeru
Reklaam
Lingid

VÄETISEREGISTER
LINNUPELETUSPALL
TAIMEKAITSE-VAHENDID
PUUVILJATAIMEDE KAHJUSTAJAD
VIINAMARJAD
TOALILLED
KOMPOST
OHUSTAVATE VÕÕRLIIKIDE NIMEKIRI
KÖÖGIVILJAD
TOMAT KASVUHOONES
EESTI KARTULISORDID
TAIMEHAIGUSED
EESTI TAIMED
EESTI SORDIVARAMU
TAIMEVAHETUS
SOOVITUSSORTIMENT
TURUSTAMISE STANDARDID
      Kui Sa oma aiamuredele mujalt lahendust ei leidnud, küsi foorumist
© Aiandus.ee Kõik õigused kaitstud. Selle portaali ühtki osa ei tohi jäljendada ega kasutada muudes väljaannetes ilma Aiandusinfo Oü haldaja kirjaliku loata.