Aiandus.ee
Aiandus.ee
Avaleht | Teated | Ilm | Kontakt
Rail Balticu võimalikul trassil moodustatakse neli metsise püsielupaika (2019-10-03 06:25:02)


Keskkonnaministeerium kavandab RMK ja Keskkonnaameti looduskaitseekspertide ettepanekul v
õtta võimaliku Rail Balticu mõjutsoonis Lõuna-Pärnumaal kaitse alla neli metsise elupaika pindalaga 1038,9 ha. Planeeritavate Venemurru, Rabaküla, Nepste ja Saki püsielupaikade sihtkaitsevööndis (900,4 ha) on keelatud kõik raied ja piiranguvööndis (138,5 ha) kõik uuendusraied.

Tegu ei ole tüüpilise metsise püsielupaikade loomise protsessiga piirkondadesse, kus linnud täna mängivad ja järglaskonda kasvatavad, vaid kolimisalade ettevalmistamisega tulevikuks. Ehk teisisõnu on tegu ennetava sammuga, mis lähtub sellest, et kui Rail Balticu ehitus algab, oleks metsistel lähedal kohti, kus mängida. "Kindlasti ei saa öelda, et praegune ettepanek maandaks lõplikult kõik metsise mängude kolimisega seotud riskid," ütles Keskkonnaministeeriumi asekantsler Marku Lamp. "See on protsess, kuhu jooksvalt lisandub uut teavet, sest uuringud käivad ja ei ole veel olemas Rail Balticu ehitusprojekti keskkonnamõjude hinnangut."

Keskkonnaministeerium uurib jätkuvalt võimalusi, kuidas saaks raudtee ehitada minimaalse negatiivse mõjuga. Keskkonnaminister Rene Kokk avaldas arvamust, et uus raudtee ei saa sündida meie kõigi elukeskkonna halvenemise arvelt.

Nelja kavandatava metsise püsielupaiga piirid on kantud keskkonnaregistris projekteeritavate alade kihile. Sealse piirkonna metsiste kaitse edasine arutelu jätkub spetsiaalses metsise töögrupis, mis koosneb erialateadlastest ning looduskaitsetöötajatest. Kogu Eesti metsisepopulatsiooni kaitseks käib metsise tegevuskava uuendamine, mis tähendab seniste kaitsetegevuste analüüsi. Praegu on püsielupaikadena kaitstud ca 60 000 ha metsise elupaiku.

Allikas: Keskkonnaministeeriumi pressiteade


Sisselogimine
Kasutaja
Parool
 - Registreeru
Reklaam
Lingid
KODULEHE TEGEMINE V-DISAIN.EE

TAIMEKAITSE-VAHENDID
OHUSTAVATE VÕÕRLIIKIDE NIMEKIRI
TOALILLED
VIINAMARJAD
PUUVILJATAIMEDE KAHJUSTAJAD
EESTI KARTULISORDID
EESTI TAIMED
EESTI SORDIVARAMU
SOOVITUSSORTIMENT
TURUSTAMISE STANDARDID
      Kui Sa oma aiamuredele mujalt lahendust ei leidnud, küsi foorumist
© Aiandus.ee Kõik õigused kaitstud. Selle portaali ühtki osa ei tohi jäljendada ega kasutada muudes väljaannetes ilma Aiandusinfo Oü haldaja kirjaliku loata.