Aiandus.ee
Avaleht | Teated | Ilm | Kontakt
Looduse Omnibussi retked (2019-09-26 08:15:29)

1. Retk silmufestivalile Narva-Jõesuus

Looduse Omnibuss Tallinn
Laupäeval, 28. septembril 2019

Silmud on väga haruldane kalaliik, kuid Narva-Jõesuus püütakse silmu juba iidsetest aegadest. Traditsioonilise silmufestivali ajal toimub kalurite ja asjaarmastajate jaoks kalalaat, kust saab osta nii värsket kala kui kalatooteid. Saab proovida erinevaid silmudest valmistatud toite, soovijatele pakutakse võimalust minna koos kaluritega jõele ja kaeda oma silmaga, kuidas käib silmupüük.

Festivalil kohtume ka silmuspetsialistist teadlase Meelis Tambetsi ja suurepäraste kalameestest kokkade Hanno Kase ja Tauno Laasikuga, kes jagavad oma silmuroogade valmistamise saladusi ja ka valmistavad neid toite kõigile.

Kohalikud kokad jagavad samuti oma lemmikretsepte mitmesuguste silmuroogade valmistamiseks. Vera Putan soovib külalisi üllatada erilise silmudesserdiga ning jagada selle retsepti.

Alati oodatuim sündmus festivalil on linna poolt kõigi külaliste kostitamine silmusupiga, mille on valmistanud linna parim kokk Sergei Gordejev.

Jõesilm on maolaadse kehakujuga, esmapilgul angerjat meenutav kala.

Pärast festivali sõidame Narva, kus soovijatel võimalus külastada Aleksandri Suurkirikut ja vaadata suurejoonelist valgusinstallatsiooni.

Retke juhib geograaf Jaan Riis.

Buss väljub Rahvusraamatukogu eest kell 8.30, tagasi Tallinnas kell 20.30.

Sõidu hind täiskasvanutele, sealhulgas tudengitele ja pensionäridele 25 eurot, õpilastele 15 eurot. Lastele, kes veel koolis ei käi tasuta. Soovi korral lisandub Aleksandri Suurkiriku külastuse pilet 5 eurot, pensionäridele, tudengitele ja õpilastele 3 eurot, lastele tasuta.

Registreerimine retked@looduseomnibuss.ee. Info tel. 5647 6297. Vajalik täpne nimeline registreerimine. Plaanide muutudes palume sellest kohe teada anda, et saaksime vabanenud kohad huvilistele edasi anda.

2. Teatriretk Tartusse etendust "Kaupo ja Lembitu" vaatama

Looduse Omnibuss Tallinn
Laupäeval, 5. oktoobril 2019

Sõidame Tartusse, et vaadata Eesti rahva Muuseumi teatrisaalis meie ajalugu käsitlevat etendust "Kaupo ja Lembitu". See on Jaan Toominga autoriversioon Leo Sepa 1937. aastal Rein Sarvesaare pseudonüümi all kirjutatud näidendi "Kaupo" põhjal. Tegemist on näidendi esmalavastusega. Draama tegevus toimub 13. sajandil Eesti ja Liivimaal, kus pōhisündmuseks on Liivlaste vanema Kaupo ja Lehola vanema Lembitu fiktiivne kohtumine. Tegemist on maailmavaadete põrkumisega, mis põhjustab ajaloo kulgemise meile teadaoleval moel. Lavastus seob 1937. aastal kirjutatud (tolles ajas) aktuaalse ideestiku tänapäevaga ning on mõeldud kõigile, kes tunnevad huvi mineviku vastu ja valutavad südant tuleviku pärast -Eesti tuleviku pärast.

Etendus on Toomteatri ja ERMi koostöö.

Laval Nero Urke, Kristo Viiding, Tõnis Mägi, Kristjan Sarv, Anne Türnpu, Rein Annuk, Margus Mikomägi, Kaido Kivi, Elar Vahter, Mikk Sügis, Henrik Lainvoo, Anne-Mai Tevahi ja Katrin Kivi.

Buss väljub Rahvusraamatukogu eest kell 15.30, tagasi Tallinnas kell 23.45.

Sõidu hind koos teatripiletiga täiskasvanutele, sealhulgas tudengitele ja pensionäridele 27 eurot, õpilastele 20 eurot.

Registreerimine retked@looduseomnibuss.ee. Info tel. 5647 6297. Vajalik täpne nimeline registreerimine, saadame kinnituse ja arve.

Allikas: Looduse Omnibussi teated

Sisselogimine
Kasutaja
Parool
 - Registreeru
Reklaam
Lingid

VÄETISEREGISTER
LINNUPELETUSPALL
TAIMEKAITSE-VAHENDID
PUUVILJATAIMEDE KAHJUSTAJAD
VIINAMARJAD
TOALILLED
KOMPOST
OHUSTAVATE VÕÕRLIIKIDE NIMEKIRI
KÖÖGIVILJAD
TOMAT KASVUHOONES
EESTI KARTULISORDID
TAIMEHAIGUSED
EESTI TAIMED
EESTI SORDIVARAMU
TAIMEVAHETUS
SOOVITUSSORTIMENT
TURUSTAMISE STANDARDID
      Kui Sa oma aiamuredele mujalt lahendust ei leidnud, küsi foorumist
© Aiandus.ee Kõik õigused kaitstud. Selle portaali ühtki osa ei tohi jäljendada ega kasutada muudes väljaannetes ilma Aiandusinfo Oü haldaja kirjaliku loata.