Aiandus.ee
Avaleht | Teated | Ilm | Kontakt
Eesti kaasab noori kliimamuutuste pidurdamiseks lahenduste leidmisel (2019-09-24 09:45:13)

Eesti keskkonnaministeerium liitus
ÜRO kliima tippkohtumise raames hea tahte algatusega Kwon Gesh, millega andis lubaduse kaasata noori kliimapoliitika kujundamisse.

Eesti nimel allkirjastas hea tahte kliimaleppe keskkonnaministeeriumi kliimapoliitika asekantsler Kristi Klaas. Algatust toetas ka president Kersti Kaljulaid, kes juhtis Eesti delegatsiooni ÜRO kliima tippkohtumisel.

"Noortel on mure muutuva looduskeskkonna pärast ja nad tahavad, et otsustajad neid kuulda võtaks. Noorusliku entusiasmiga kutsuvad nad riigijuhte üles kiiresti tegutsema. Aga noortel ongi õigus, sest kliimamuutusi tuleb teadvustada ning otsustavaid samme astuda juba täna," ütles Klaas, kes osales eilsel noorte tippkohtumisel koos ÜRO noordelegaadi Karl Ander Aleksiusega.

Mitmetes maailma riikides tegutsevad keskkonna alal nõuandvad noorteühendused ja juunist alates ka Eestis. 5. juunil 2019 loodi noorte kaasamiseks keskkonnaministeeriumi ja Eesti noorteorganisatsioonide koostöös Noorte Keskkonnanõukogu, mis käib koos neli korda aastas. Noorte Keskkonnanõukogu on nõuandev organ, mis aitab keskkonnaministeeriumil noorte häält senisest paremini kuulda võtta ja noortel seadusloomes kaasa lüüa.

Noorte kliima tippkohtumine leidis aset ÜRO kliima tippkohtumise raames. Kliima tippkohtumisele tuli kohale 193 ÜRO liikmesriigi riigi- ja valitsusjuhid ning selle eesmärk on esitleda algatusi, mis aitaks senisest tõhusamalt kliimamuutustele lahendusi leida.Allikas: Keskkonnaministeeriumi 24.09.2019 pressiteade

Sisselogimine
Kasutaja
Parool
 - Registreeru
Reklaam
Lingid

VÄETISEREGISTER
LINNUPELETUSPALL
TAIMEKAITSE-VAHENDID
PUUVILJATAIMEDE KAHJUSTAJAD
VIINAMARJAD
TOALILLED
KOMPOST
OHUSTAVATE VÕÕRLIIKIDE NIMEKIRI
KÖÖGIVILJAD
TOMAT KASVUHOONES
EESTI KARTULISORDID
TAIMEHAIGUSED
EESTI TAIMED
EESTI SORDIVARAMU
TAIMEVAHETUS
SOOVITUSSORTIMENT
TURUSTAMISE STANDARDID
      Kui Sa oma aiamuredele mujalt lahendust ei leidnud, küsi foorumist
© Aiandus.ee Kõik õigused kaitstud. Selle portaali ühtki osa ei tohi jäljendada ega kasutada muudes väljaannetes ilma Aiandusinfo Oü haldaja kirjaliku loata.