Aiandus.ee
Avaleht | Teated | Ilm | Kontakt
"Valgus Kõnnib" festival avatakse täna õhtul (2019-09-18 08:17:54)

Täna algav ja 20. septembrini kestev kolmepäevane valgusfestival pakub juba neljateistkümnendat aastat kümnetele tuhandetele külastajatele valgusinstallatsioone, silmarõõmu ja lummavaid muusikaelamusi. Selleaastaseks festivali teemaks on "Aja rajad", mis näitavad külalistele teed maagilisel ja valgust täis teekonnal olevikus, minevikus ja tulevikus.

Täna õhtul saab Kadrioru pargis vaadelda tuhandeid säravad küünlaid ja kümneid valgusinstallatsioone. Festivali uksed ja esimesed installatsioonid avatakse kell 19.00 ning festivali ametlik avamine ja "Laulvad veed" purskkaevu etendus sissejuhatamine toimub kell 19.45 Kadrioru Luigetiigil.

Homme, 19. septembril, jätkub festival Kadrioru pargis ja lisanduvad ka põnevad tegevused ning installatsioonid Tallinna vanalinnas.

Harju haljasala laval esinevad 19.-20. septembril erinevad kodumaised artistid mõnusa muusikaga. 19. septembril astuvad lavale kell 19.30 ansambel Kom Pas ja kell 21.30 Lepatriinu, 20. septembril kell 19.30 Helin-Mari Arder ja 21.30 Nunnu & Rockstar.

Reedel, festivali viimasel päeval, toimuvad tegevused ainult Tallinna vanalinnas.

Selleks, et festivali installatsioonid oleksid hõlpsasti leitavad ja festivali külastajad saaksid maksimaalse elamuse, on 2019. aastal võimalik festivali kaart koos installatsioonide nimekirjaga endal kodus välja printida või võtta kaart festivali infopunktist Kadrioru pargis või Vabaduse väljakul. Kokku on 2019. aastal festivali aladel Kadriorus ja vanalinnas 42 installatsiooni ning kindlasti leiab iga valguskunsti sõber endale palju põnevat, mida vaadata ja kogeda.

Ka söögi ja joogi pärast ei pea muretsema - sooja toitu ja jooki pakuvad erinevad toitlustajad. Paneme lisaks külastajatele südamele, et festivali alal on alkoholi tarbimine keelatud kuna tegemist on sündmusega, mis on mõeldud tervele perele.

Festivali direktor Caspar Lootsmann jagab külastajatele veel viimase hetke soovitusi: "Kuna huvi 2019. aasta festivali vastu on suur, palume ummikute vältimiseks festivalile võimalusel tulla ühistranspordiga, rattaga või jalgsi. Seoses üritusega tihendatakse 18.-19. septembril alates kella 18.00-st kuni päeva lõpuni trammiliiklust liinidel nr 1 ja 3 ning suurendatakse liinide veovõimet.

Kuna viimaste aastate trendiks on saanud droonidega pildistamine ja filmimine, siis paneme kõigile värsketele pilootidele südamele, et sündmuse alal droonidega ilma lennuameti ja korraldaja loata lendamine on keelatud.

Festival toimub 18.-19. septembril Kadrioru pargis ja 19.-20. septembril Tallinna vanalinnas.
Lisainfot festivali kohta leiab kodulehelt
www.valguskonnib.ee ja sotsiaalmeediast www.facebook.com/valguskonnib.
Pilte ja videomaterjali eelmise aasta festivalist leiab aadressil
https://www.valguskonnib.ee/meedia.
Festivali kaart on leitav siit:
https://www.valguskonnib.ee/festivali-kaart.
Täieliku festivali ajakavaga saad tutvuda siin:
https://www.valguskonnib.ee/programm-2019.

Allikas: "Valgus Kõnnib" festivali toimkond

Sisselogimine
Kasutaja
Parool
 - Registreeru
Reklaam
Lingid

VÄETISEREGISTER
LINNUPELETUSPALL
TAIMEKAITSE-VAHENDID
PUUVILJATAIMEDE KAHJUSTAJAD
VIINAMARJAD
TOALILLED
KOMPOST
OHUSTAVATE VÕÕRLIIKIDE NIMEKIRI
KÖÖGIVILJAD
TOMAT KASVUHOONES
EESTI KARTULISORDID
TAIMEHAIGUSED
EESTI TAIMED
EESTI SORDIVARAMU
TAIMEVAHETUS
SOOVITUSSORTIMENT
TURUSTAMISE STANDARDID
      Kui Sa oma aiamuredele mujalt lahendust ei leidnud, küsi foorumist
© Aiandus.ee Kõik õigused kaitstud. Selle portaali ühtki osa ei tohi jäljendada ega kasutada muudes väljaannetes ilma Aiandusinfo Oü haldaja kirjaliku loata.