Aiandus.ee
Avaleht | Teated | Ilm | Kontakt
Riigikogu keskkonnakomisjon tutvub põllumajanduse köögipoolega (2019-09-17 08:29:12)


Täna, 17. septembril kell 13
külastab Riigikogu keskkonnakomisjon Harjumaal tegutsevat teraviljakasvatusettevõtet Crocus OÜ-d, mida juhib põllumajandusettevõtja ja Eesti Põllumajandus-Kaubanduskoja nõukogu liige Andres Oopkaup. Külaskäigu kavas on riigikogulastele tutvustada põllumajanduse köögipoolt ja arutleda keskkonnavaldkonna teemadel, millega taimekasvatajad iga päev kokku puutuvad.

"Põllumajandus on väga tugevasti reguleeritud tegevusala, kus päris palju nõudeid on kehtestatud just keskkonnahoiu eesmärke silmas pidades. Ilma keskkonnakaitsele mõtlemata pole põllumajanduses võimalik toimetada, kuid seniste nõuete revideerimisel ja uute võimalike nõuete kehtestamisel on vaja aru saada, kus peituvad tootmise tegelikud ohud ja millised on keskkonnasäästu võimalused kaasaegse tehnoloogia kasutamisel," selgitas Eesti Põllumajandus-Kaubanduskoja juhatuse liige Vahur Tõnissoo.

Tõnissoo sõnul ei aima põllumajandusega vähem kokku puutuvad inimesed tihti tegelikke tehnoloogilisi võimalusi, mida toidu tootmisel tavapraktikas kasutatakse, halvemal juhul kujutatakse seda tegevusala ette isegi vanamoodsana. Tegelikkuses tehakse kaasaegses tootmises väga palju töid ära GPS tehnoloogiat kasutades, mis muudab nii taimekaitse kui väetamise väga täpseks ja säästlikuks. Samas mitmed keskkonnapiirangud lähtuvad justkui eeldusest, et täppisviljeluse põhimõtted pole põllumajandusse veel jõudnud.

Riigikogu liikmete külaskäigu raames räägitakse veekaitsevöönditest, säästlikust taimekaitsest, täppisviljelusest ja ka biolisandiga mootorikütuste problemaatikast.

Keskkonnakomisjoni liikmete delegatsiooni juhib komisjoni esimees Erki Savisaar. Tutvumiskäigul osalevad lisaks Riigikogu Keskkonnakomisjoni ametnikele ka Keskkonna- ning Maaeluministeeriumi esindajad. Delegatsiooni võõrustavad lisaks Andres Oopkaubile põllumajanduskoja keskkonnatoimkonna esinaine Mae Alviste ja juhatuse liige Vahur Tõnissoo.

 

Allikas: Eesti Põllumajandus-Kaubanduskoja 17.09.2019 pressiteade

Sisselogimine
Kasutaja
Parool
 - Registreeru
Reklaam
Lingid

VÄETISEREGISTER
LINNUPELETUSPALL
TAIMEKAITSE-VAHENDID
PUUVILJATAIMEDE KAHJUSTAJAD
VIINAMARJAD
TOALILLED
KOMPOST
OHUSTAVATE VÕÕRLIIKIDE NIMEKIRI
KÖÖGIVILJAD
TOMAT KASVUHOONES
EESTI KARTULISORDID
TAIMEHAIGUSED
EESTI TAIMED
EESTI SORDIVARAMU
TAIMEVAHETUS
SOOVITUSSORTIMENT
TURUSTAMISE STANDARDID
      Kui Sa oma aiamuredele mujalt lahendust ei leidnud, küsi foorumist
© Aiandus.ee Kõik õigused kaitstud. Selle portaali ühtki osa ei tohi jäljendada ega kasutada muudes väljaannetes ilma Aiandusinfo Oü haldaja kirjaliku loata.