Aiandus.ee
Avaleht | Teated | Ilm | Kontakt
Valitsus otsustas suurendada Lindi kaitseala (2019-09-13 08:24:46)


Valitsus kiitis heaks Keskkonnaministeeriumi esitatud eelnõu, millega moodustatakse olemasoleva kaitseala, püsielupaiga ja hoiuala baasil Lindi looduskaitseala ja kehtestatakse uus kaitsekord. Lisaks võetakse täiendavalt range kaitse alla metsa.

Kaitseala asub Pärnu maakonnas, Kõima, Marksa, Lindi, Kõpu, Kavaru ja Päraküla külas. Uue kaitseala pindala suureneb 679,1 hektari võrra ligi 1778 hektarini.

Lindi looduskaitseala on kaitse all alates 1999. aastast, põhjuseks Lindi sood ja seda ümbritsevad metsakooslused ning kaitsealused liigid. Ala jätkuv kaitse all hoidmine on oluline eeskätt merikotka, kaljukotka ja väike-konnakotka elupaikade kaitse-eesmärgil ning lisaks võetakse metsavajakute kompenseerimiseks kaitse alla vana metsa. Metsavajakute eesmärk on see, et metsade range kaitse tagaks Eestis vanadele (st vähemalt 100-aastastele) metsadele iseloomuliku elustiku säilimise.

Lindi looduskaitsealal on range kaitse all kokku üle 75 ha laanemetsi, ligi 100 ha salumetsi ja pea 233 ha soovikumetsi.

Jahipidamine on kaitsealal edaspidi lubatud, keelatud on ainult kotkaste kaitseks moodustatud sihtkaitsevööndites neile tundlikul ajal ja kogu alal linnujaht. Muudetakse ka liikumispiirangutega alade piire, mis tuleneb liikide elupaikade muutustest.

Edaspidi laekub Pärnu linnale maamaksu vähem ligikaudu 772 eurot aastas. Täiendavate piirangute tõttu riigi metsamaal ulatub täiendav saamata jääv puidutulu kuni 15 254,5 euroni aastas.

Kaitstava ala välispiir muutub ja ala suureneb ligi 189 ha võrra riigimaa arvelt.

Allikas: Keskkonnaministeeriumi pressiteade

Sisselogimine
Kasutaja
Parool
 - Registreeru
Reklaam
Lingid

VÄETISEREGISTER
LINNUPELETUSPALL
TAIMEKAITSE-VAHENDID
PUUVILJATAIMEDE KAHJUSTAJAD
VIINAMARJAD
TOALILLED
KOMPOST
OHUSTAVATE VÕÕRLIIKIDE NIMEKIRI
KÖÖGIVILJAD
TOMAT KASVUHOONES
EESTI KARTULISORDID
TAIMEHAIGUSED
EESTI TAIMED
EESTI SORDIVARAMU
TAIMEVAHETUS
SOOVITUSSORTIMENT
TURUSTAMISE STANDARDID
      Kui Sa oma aiamuredele mujalt lahendust ei leidnud, küsi foorumist
© Aiandus.ee Kõik õigused kaitstud. Selle portaali ühtki osa ei tohi jäljendada ega kasutada muudes väljaannetes ilma Aiandusinfo Oü haldaja kirjaliku loata.