Aiandus.ee
Avaleht | Teated | Ilm | Kontakt
Eesti toidutootjad osalevad Riias Balti riikide suurimal toidumessil (2019-09-05 08:22:27)


Eesti toidutootjad osalevad 4. septembril Riias alanud Balti riikide suurimal toidumessil Riga Food 2019. Eesti Põllumajandus-Kaubanduskoja poolt korraldatud ühisstendil on seekord väljas neli Eesti ettevõtet: Kadarbiku Köögivili OÜ, Eesti And OÜ, Must Küüslauk OÜ ja Nõo Lihatööstus AS. Läti on Eesti toiduettevõtete jaoks Soome järel tähtsuselt teine eksporditurg.

"Tänu geograafilisele lähedusele on Läti meie toidutootjatele väga oluline eksporditurg. Tänavu esimesel poolaastal moodustas eksport Lätti ligi viiendiku meie põllumajandussaaduste ja toidukaupade koguekspordist, mida on vaid pisut vähem meile kõige olulisemast eksporditurust Soomest," selgitas Eesti Põllumajandus-Kaubanduskoja kvaliteedijuht Evi Randpere.

Nõo Lihatööstuse tooted on Läti turul juba üle 10 aasta, Riia messil osaleb ettevõte oma Läti turule suunatud toodetega kolmandat korda. Juba aastaid Riia messil oma tooteid tutvustanud ettevõttele Kadarbiku Köögivili on Läti üks põhilisi eksporditurgusid, Riias otsitakse kontakte nii edasimüüjate kui ka lõpptarbijatega.

Käesoleva aasta (2019) esimesel poolel eksporditi Statistikaameti andmetel Eesti päritolu põllumajandussaadusi ja toidukaupu (kaubagrupid I-IV) kokku 436,6 miljoni euro väärtuses, millest eksport Lätti moodustas 86,4 miljonit eurot ehk 19,8%. Põllumajandussaaduste ja toidukaupade eksport kokku on aastases võrdluses suurenenud 8,6%, eksport Lätti suurenes samal ajal natuke tagasihoidlikumas mahus 5,1% võrra. Põllumajandussaaduste ja toidukaupade koguekspordist Lätti moodustasid tänavu esimesel poolaastal 27% piim ja piimatooted, 18% mitmesugused joogid ja alkohol, 10% liha ja subproduktid ning 9% valmistoidukaubad lihast ja kalast.

Rahvusvaheline toidumess Riga Food 2019 toimub 4.-7. septembrini. Eesti 49-ruutmeetri suurune ühisstend asub hallis 2, stendi nr on stend B24/C39. Riga Food toimub tänavu 24. korda, kavaga saab tutvuda: http://www.bt1.lv/rigafood/eng/index.php

Allikas: Eesti Põllumajandus-Kaubanduskoja pressiteade

Sisselogimine
Kasutaja
Parool
 - Registreeru
Reklaam
Lingid

VÄETISEREGISTER
LINNUPELETUSPALL
TAIMEKAITSE-VAHENDID
PUUVILJATAIMEDE KAHJUSTAJAD
VIINAMARJAD
TOALILLED
KOMPOST
OHUSTAVATE VÕÕRLIIKIDE NIMEKIRI
KÖÖGIVILJAD
TOMAT KASVUHOONES
EESTI KARTULISORDID
TAIMEHAIGUSED
EESTI TAIMED
EESTI SORDIVARAMU
TAIMEVAHETUS
SOOVITUSSORTIMENT
TURUSTAMISE STANDARDID
      Kui Sa oma aiamuredele mujalt lahendust ei leidnud, küsi foorumist
© Aiandus.ee Kõik õigused kaitstud. Selle portaali ühtki osa ei tohi jäljendada ega kasutada muudes väljaannetes ilma Aiandusinfo Oü haldaja kirjaliku loata.