Aiandus.ee
Avaleht | Teated | Ilm | Kontakt
Politsei- ja Piirivalveamet sõlmis lepingu uute passide tootmiseks (2019-09-03 07:42:11)


Reedel, 30. augustil allkirjastas Politsei- ja Piirivalveamet ettevõttega ID Global Solutions Limited lepingu Eesti Vabariigis väljastatavate passide plankide ja seotud teenuste ostmiseks.

Leping sõlmiti kaheksaks aastaks ning selle kohaselt hakkab PPA uue tootja passe väljastama hiljemalt 1. jaanuarist 2021. Järgneva pooleteise aasta jooksul lepitakse kokku uue dokumendi kujundus ning tööprotsessid.

PPA nõunik-ekspert Karoline Paide sõnul on passide tootmise leping Eesti jaoks strateegiliselt tähtis, olles ID-kaardi järel suuruselt teine isikut tõendavate dokumentide leping riigis. "Pass ei ole kohustuslik dokument, kuid riigile on oluline, et Eesti kodanikud ja siin elavad välismaalased saaksid mugavalt reisida turvalise ja innovaatilise dokumendiga," ütles Paide.

Lepingupartner ID Global Solutions Limited hakkab vastutama passi plankide tootmise, dokumendi isikuandmetega sidumise süsteemi ning selleks vajalike seadmete tarnimise eest. Isikuandmed kannab dokumendile PPA.

Eesti riik annab välja seitset tüüpi reisidokumente. Politsei- ja Piirivalveamet annab välja Eesti kodaniku passi, välismaalase passi, ajutist reisidokumenti, pagulase reisidokumenti, meremehe teenistusraamatut ja meresõidutunnistust. Diplomaatilist passi annab välja Eesti Vabariigi Välisministeerium.

Lepingu perioodi jooksul tellib PPA lepingupartnerilt hinnanguliselt üle 800 000 dokumendi ning lepingu hind sellise mahu juures on ca 11 miljonit eurot.

Praegu toodab Eesti passe Gemalto OY.

 

Allikas: Politsei- ja Piirivalveameti pressiteade

Sisselogimine
Kasutaja
Parool
 - Registreeru
Reklaam
Lingid

VÄETISEREGISTER
LINNUPELETUSPALL
TAIMEKAITSE-VAHENDID
PUUVILJATAIMEDE KAHJUSTAJAD
VIINAMARJAD
TOALILLED
KOMPOST
OHUSTAVATE VÕÕRLIIKIDE NIMEKIRI
KÖÖGIVILJAD
TOMAT KASVUHOONES
EESTI KARTULISORDID
TAIMEHAIGUSED
EESTI TAIMED
EESTI SORDIVARAMU
TAIMEVAHETUS
SOOVITUSSORTIMENT
TURUSTAMISE STANDARDID
      Kui Sa oma aiamuredele mujalt lahendust ei leidnud, küsi foorumist
© Aiandus.ee Kõik õigused kaitstud. Selle portaali ühtki osa ei tohi jäljendada ega kasutada muudes väljaannetes ilma Aiandusinfo Oü haldaja kirjaliku loata.