Aiandus.ee
Avaleht | Teated | Ilm | Kontakt
Keskkonnaministeeriumis kogunes esimest korda Noorte Keskkonnanõukogu (2019-06-06 07:53:30)

Eesti noorteorganisatsioonide esindajad kogunesid 5. juunil ministeeriumisse, et moodustada Noorte Keskkonnanõukogu. Tegemist on nõuandva organiga, mis aitab ministeeriumil noorte häält senisest paremini kuulda võtta ja noortel seadusloomes kaasa lüüa.

Esimesel kohtumisel kõnelesid noored sellest, mis keskkonna alaselt südamel. Esile tõsteti kliimamuutusi, keskonnamuutuste mõju inimeste tervisele, muret Läänemere ja Eesti looduse pärast. Noored valisid endi seast juhi, kelleks sai Merilin Raudna-Kristoffersen Bioteaduste Üliõpilaste Seltsist. Ta peab Noorte Keskkonnanõukogus osalemist oluliseks, sest tunneb vajadust panustada keskkonnaprobleemide lahendamisse ja noorte kaasamisse.

Ministeeriumi keskkonnateadlikkuse nõunik Liisa Puusepp rääkis, et eelmisel aastal valminud keskkonnateadlikkuse uuringu järgi on Eesti inimesed küll keskkonnateadlikud, aga ei käitu vastavalt, ehk teisisõnu on vaja teha selgitustööd, et ka eestlaste harjumused mõjutavad maailma.

Keskkonnaministeeriumi kantsleri nõunik Mart Raamat loodab saada ideid, kuidas ministeerium saaks paremini noorteni jõuda ja kuulutas välja Noorte Keskkonna-Aasta.

Täna kirjutasid Noorte Keskkonnanõukogu ja keskkonnaminister Rene Kokk alla Hea Tahte Koostööleppele.

Nõukogu hakkab koos käima neli korda aastas. Sarnased keskkonna alal nõuandvad noorteühendused tegutsevad näiteks Maltal, Iirimaal ja Taanis.Allikas: Keskkonnaministeeriumi pressiteade

Sisselogimine
Kasutaja
Parool
 - Registreeru
Reklaam
Lingid

VÄETISEREGISTER
LINNUPELETUSPALL
TAIMEKAITSE-VAHENDID
PUUVILJATAIMEDE KAHJUSTAJAD
VIINAMARJAD
TOALILLED
KOMPOST
OHUSTAVATE VÕÕRLIIKIDE NIMEKIRI
KÖÖGIVILJAD
TOMAT KASVUHOONES
EESTI KARTULISORDID
TAIMEHAIGUSED
EESTI TAIMED
EESTI SORDIVARAMU
TAIMEVAHETUS
SOOVITUSSORTIMENT
TURUSTAMISE STANDARDID
      Kui Sa oma aiamuredele mujalt lahendust ei leidnud, küsi foorumist
© Aiandus.ee Kõik õigused kaitstud. Selle portaali ühtki osa ei tohi jäljendada ega kasutada muudes väljaannetes ilma Aiandusinfo Oü haldaja kirjaliku loata.