Aiandus.ee
Avaleht | Teated | Ilm | Kontakt
Sel nädalal keskenduvad politseinikud üle Euroopa joobes juhtidele (2019-06-05 08:07:58)


Ühise ettevõtmisena pööravad sel nädalal politseinikud üle Euroopa veel suuremat tähelepanu joobes sõidukijuhtidele. Aktsioon toimub Euroopa liikluspolitseinikke ühendava võrgustiku TISPOL (European Traffic Police Network) eestvedamisel.

"Õnneks ei ole selle aasta viie kuuga roolijoodiku põhjustatud liiklusõnnetuses saanud ükski inimene surma, kuid see ei tähenda, et tervikpilt oleks läinud märgatavalt paremaks," sõnas Politsei-ja Piirivalveameti juhtkorrakaitseametnik Sirle Loigo.

Mai lõpu seisuga on Eestis juhtimiselt kõrvaldatud 2566 joobes sõidukijuhti, 956 neist oli kriminaalkorras karistatavas joobes. Roolijoodikute põhjustatud liiklusõnnetustes sai viie kuu jooksul vigastada 36 inimest.

Sirle Loigo toob aga heaks märgiks välja selle, et inimesed aitavad üha aktiivsemalt kaasa, et joobes juht kiiresti liiklusest kõrvaldada. "Täname ja tunnustame neid inimesi, kes kahtlase sõidustiiliga autot nähes annavad sellest teada Häirekeskuse numbrile 112. Kontrollimisel selgub tihtipeale, et juht on kaine ja ilmselt oli auto ebakindel sõidustiil põhjustatud nutiseadme näppimisega. Kuid ainuüksi tänu valvsate liiklejate kõnedele peeti Ida prefektuuris viie kuuga kinni 87 erinevate rikkumistega silma hakanud sõidukijuhti, neist 65 olid joobes," sõnas Loigo.

2018. aasta jooksul hukkus joobes sõidukijuhtide põhjustatud liiklusõnnetustes 12 inimest ja sai kannatada 191 inimest.

Allikas: Politsei- ja Piirivalveameti teade

Sisselogimine
Kasutaja
Parool
 - Registreeru
Reklaam
Lingid

VÄETISEREGISTER
LINNUPELETUSPALL
TAIMEKAITSE-VAHENDID
PUUVILJATAIMEDE KAHJUSTAJAD
VIINAMARJAD
TOALILLED
KOMPOST
OHUSTAVATE VÕÕRLIIKIDE NIMEKIRI
KÖÖGIVILJAD
TOMAT KASVUHOONES
EESTI KARTULISORDID
TAIMEHAIGUSED
EESTI TAIMED
EESTI SORDIVARAMU
TAIMEVAHETUS
SOOVITUSSORTIMENT
TURUSTAMISE STANDARDID
      Kui Sa oma aiamuredele mujalt lahendust ei leidnud, küsi foorumist
© Aiandus.ee Kõik õigused kaitstud. Selle portaali ühtki osa ei tohi jäljendada ega kasutada muudes väljaannetes ilma Aiandusinfo Oü haldaja kirjaliku loata.