Aiandus.ee
Avaleht | Teated | Ilm | Kontakt
Üle-eestiline politseireid keskendub kõrvalistele tegevustele ja turvavarustuse kasutamisele (2019-05-30 08:45:57)


Tänase päeva jooksul kontrollivad politseinikud üle Eesti roolikeerajate suutlikkust juhtida autot nutiseadet kasutamata, samuti pööratakse tähelepanu turvavöö kasutamisele.

Politsei- ja Piirivalveameti juhtivkorrakaitseametniku Sirle Loigo sõnul on turvavöö kasutajate arv aasta-aastalt suurenenud. "Siiski paneb muretsema paljude bussireisijate hooletu käitumine, kes jätavad turvavöö kinnitamata isegi siis, kui bussijuht palub seda enne sõidu algust teha," ütles Loigo. "Kui bussis on istmel turvavöö olemas, siis tuleb kindlasti seda kasutada. Liiklusõnnetuse korral päästab kinnitatud turvavöö suurematest vigastustest."

Loigo sõnul on üha suurem mure see, et osa autojuhte ei suuda sõidukit juhtida nii, et nad on nutiseadmest mõnigi minut eemal. "Nutisõltuvus on sama tõsine probleem kui alkoholi- või narkosõltuvus ja näeme seda ka tänavapildis," rääkis politseinik. "Iga täiskasvanud inimene, kes sõidutab autoga oma lapsi ja sõnumineerib samal ajal sotsiaalmeedias või räägib telefonitsi, peaks mõtlema, mis eeskuju ta oma lastele annab. Probleemi üks lahendusi on professionaalse abi otsimine, sest nutisõltuvus ohustab nii juhti ennast kui ka teiste liiklejate turvalisust."

"Nende sekundite jooksul, kui juhi pilk on suunatud telefoni ekraanile ja mitte teel toimuvale, on sõiduk sisuliselt ilma juhita," ütles politseimajor Sirle Loigo.

Sel aastal juhtus Eestis üle 450 liiklusõnnetuse, neis hukkus 24 inimest ja sai vigastada üle 570 inimese.

Allikas: Politsei- ja Piirivalveameti teade

Sisselogimine
Kasutaja
Parool
 - Registreeru
Reklaam
Lingid

VÄETISEREGISTER
LINNUPELETUSPALL
TAIMEKAITSE-VAHENDID
PUUVILJATAIMEDE KAHJUSTAJAD
VIINAMARJAD
TOALILLED
KOMPOST
OHUSTAVATE VÕÕRLIIKIDE NIMEKIRI
KÖÖGIVILJAD
TOMAT KASVUHOONES
EESTI KARTULISORDID
TAIMEHAIGUSED
EESTI TAIMED
EESTI SORDIVARAMU
TAIMEVAHETUS
SOOVITUSSORTIMENT
TURUSTAMISE STANDARDID
      Kui Sa oma aiamuredele mujalt lahendust ei leidnud, küsi foorumist
© Aiandus.ee Kõik õigused kaitstud. Selle portaali ühtki osa ei tohi jäljendada ega kasutada muudes väljaannetes ilma Aiandusinfo Oü haldaja kirjaliku loata.