Aiandus.ee
Avaleht | Teated | Ilm | Kontakt
Keskkonnaamet kutsub looduskaitsekuu matkadele (2019-05-23 08:17:53)


2017. aasta looduskaitsekuu matkasellid Järvamaal Võlingi oja
ääres loodust nautima. Foto tegi Piret Eensoo.


Keskkonnaamet korraldab 25.˗26. mail 18 tasuta matka kõigis maakondades üle Eesti, kutsudes arutlema, kuidas igaüks meist saab kaasa aidata looduse hoidmisele.


"Ootame saabuval nädalavahetusel kõiki huvilisi koos retkejuhtidega matkama ja arutlema, mida igaüks saab teha looduse hoidmisel. Kui paljudes kohtades maailmas ei ole enam võimalik kaitsta loodust teisiti kui aktiivse taastamise ning suurte rahasummade abil, siis meil on mida hoida, ka väljaspool kaitsealasid. Tuleb lihtsalt jätta mõni rumalus tegemata ning juba seeläbi oleme palju looduse hoidmiseks teinud. Näiteks jätta üleliigne toit ostmata ja ära viskamata, mürk kasutamata või vähendada niitmist - nii jääb loodusele ruumi oma reeglite järgi toimetamiseks ning hoiame ka iseennast ja oma tulevikku.
Looduskaitsekuul kutsumegi igaüht panustama looduse mitmekesisuse säilitamiseks," lausus Leelo Kukk, Keskkonnaameti peadirektori asetäitja.

Matkad toimuvad põnevates, ilusates ja eriilmelistes paikades. Näiteks saab 25. mail Marko Pomerantsi eestvedamisel tutvuda meie uue rahvuspargiga Alutagusel. Põlvamaalased ja matkajuht Hendrik Noor matkavad samal ajal Sänna Taevarajal ning teevad tutvust permakultuuri ehk loodusseadusi järgiva elustiiliga. 26. mail saab arutleda loodushoiu teemadel hoopis valglinnastumise piirkonnas Tabasalu-Muraste-Ilmandu-Keila-Joa-Vääna marsruudil. Seda matka juhib äsja looduskaitse hõbemärgiga tunnustatud zooloog ja lendorava uurija Uudo Timm. Saaremaal aga rännatakse Mari Lepiku juhendamisel Sõrvemaa külades ja looduspaikades, kus uuritakse inimtegevuse mõju loodusele ja vastupidi. Samuti külastatakse Popi ökotalu, kus saab mekkida erinevaid teesegusidning uudistada ravimtaimede kasvatust.

Põnevaid piirkondlikke loodus- ja kultuuriväärtusi tutvustavaid matku jätkub igasse maakonda - tuleb vaid Keskkonnaameti kodulehelt endale sobivaim välja valida. Matkadel osalejate arv on piiratud, seepärast on vaja oma osalemissoovist kindlasti eelnevalt teada anda.

Allikas: Keskkonnaameti pressiteade

Sisselogimine
Kasutaja
Parool
 - Registreeru
Reklaam
Lingid

VÄETISEREGISTER
LINNUPELETUSPALL
TAIMEKAITSE-VAHENDID
PUUVILJATAIMEDE KAHJUSTAJAD
VIINAMARJAD
TOALILLED
KOMPOST
OHUSTAVATE VÕÕRLIIKIDE NIMEKIRI
KÖÖGIVILJAD
TOMAT KASVUHOONES
EESTI KARTULISORDID
TAIMEHAIGUSED
EESTI TAIMED
EESTI SORDIVARAMU
TAIMEVAHETUS
SOOVITUSSORTIMENT
TURUSTAMISE STANDARDID
      Kui Sa oma aiamuredele mujalt lahendust ei leidnud, küsi foorumist
© Aiandus.ee Kõik õigused kaitstud. Selle portaali ühtki osa ei tohi jäljendada ega kasutada muudes väljaannetes ilma Aiandusinfo Oü haldaja kirjaliku loata.