Aiandus.ee
Avaleht | Teated | Ilm | Kontakt
Piirivalvurid aitasid kaldale Lämmijärvel hätta sattunud kalastajad (2019-02-13 06:41:31)


Hõljuk

Lämmijärvel sihi kaotanud ja hätta sattunud kaks alkoholijoobes kalastajat pääsesid tänu tähelepanelikule helistajale ja appi tulnud piirivalvuritele.

11. veebruaril kella 15 paiku said piirivalvurid teate, et Lämmijärvel on kaks ebakindla kõnnakuga meest. Helistaja kirjeldas, et üks meestest püüab tuigerdades kalda poole kõmpida, ent teine on jääl siruli maas ning suuremaid jõupingutusi kaldasse jõudmisel enam ei tee.

Sündmuskohale reageerinud piirivalvurid leidsid eest järvejääl lebanud mehe, kel riided üleni märjad. Nad võtsid ta hõljuki pardale ja viisid kaldasse. Seal vaatas mehe üle kiirabi, kes mõõtis abivajaja kehatemperatuuriks vaid 32 kraadi ning mees viidi haiglasse.

Vahepeal saadi telefonitsi kontakti teise mehega, kes kinnitas, et tema jõuab peagi ise kaldasse. Piirivalvurid läksid talle igaks juhuks vastu, ent meest ei tulnud. Nii mindi järvele otsima, kuhu ta jääda võis. Mees leiti Lämmijärvelt, kus ta õnnetult oma kalakasti otsas istus ja viipas piirivalvureid nähes kutsuvalt käega. Selgus, et kalastaja oli udus sihi kaotanud ning kuigi pidanuks kõndima sadama suunas, liikus risti vastupidi - 180 kraadi teises suunas ja Piirissaare poole. Õnneks selle mehe terviseseisund oli parem ja tema haiglaravi ei vajanud.

Mustvee kordoni juht Jalmar Ernits avaldas, et sellised juhtumid on harvad, kus alkoholi pruukinud kalastaja järvejääle lausa magama jääks. „Üks meestest oli juba selgelt eluohtlikus seisus ning pole kindel, et ka teine omal jõul järvelt tagasi kaldasse oleks saanud. Puhas õnn, et kaugemal jagus ühel kalastajal silmi ka kaaslastele ning tänu tema telefonikõnele said piirivalvurid abivajajatele aegsasti appi minna,“ ütles ta.

Ernits märkis, et piiriveekogul liikudes on õige suuna leidmisel ja hoidmisel teinekord tükk tegu ka neil, kes on adekvaatsed. „Purjuspäi külma ilma ja uduga järvejääl seiklemine soodustab paratamatult hätta sattumist. Seega tuleks kangema kraami tarvitamisel jääda mõistlikkuse piiridesse,“ soovitas ta.


Allikas: Politsei- ja Piirivalveameti pressiteade

Sisselogimine
Kasutaja
Parool
 - Registreeru
Reklaam
Lingid

VÄETISEREGISTER
LINNUPELETUSPALL
TAIMEKAITSE-VAHENDID
PUUVILJATAIMEDE KAHJUSTAJAD
VIINAMARJAD
TOALILLED
KOMPOST
OHUSTAVATE VÕÕRLIIKIDE NIMEKIRI
KÖÖGIVILJAD
TOMAT KASVUHOONES
EESTI KARTULISORDID
TAIMEHAIGUSED
EESTI TAIMED
EESTI SORDIVARAMU
TAIMEVAHETUS
SOOVITUSSORTIMENT
TURUSTAMISE STANDARDID
      Kui Sa oma aiamuredele mujalt lahendust ei leidnud, küsi foorumist
© Aiandus.ee Kõik õigused kaitstud. Selle portaali ühtki osa ei tohi jäljendada ega kasutada muudes väljaannetes ilma Aiandusinfo Oü haldaja kirjaliku loata.