Aiandus.ee
Avaleht | Teated | Ilm | Kontakt
Keskkonnaamet koristas reformimata riigimaalt tänavu üle 150 tonni jäätmeid (2018-12-19 07:58:54)


Suurim koristatud objekt asus Harjumaal Harku vallas Kumna külas,
kust viidi ära üle 100 tonni jäätmeid. Foto: Harku vallavalitsus

Peamiselt leidus objektidel ehitus- ja lammutusjäätmeid ning segaolmejäätmeid, aga ka vanarehve, põllumajanduskemikaalide jäätmeid ning saastunud pinnast. Suurim koristatud objekt asus Harjumaal Harku vallas Kumna külas, kust viidi ära üle 100 tonni jäätmeid.


Koristustöid teostati sel aastal Harju, Ida-Viru, Jõgeva ja Võru maakonnas, kokku seitsmel erineval objektil. Kõigi objektide koristamiseks kulus tänavu kokku üle 37 000 euro. Kahe ohtlike jäätmetega saastunud objekti koristamist rahastas 22 300 euroga SA Keskkonnainvesteeringute Keskus, kelle toetuse abil koristati Rae valda Aaviku külla loodusesse jäetud õlivaadid ning Kohtla-Järvel eemaldati naftasaadustega saastunud pinnas.

"Selleks, et prügi kõrvalistesse paikadesse ei jõuaks, tuleb luua soodsad võimalused jäätmete äraandmiseks ning nendest võimalustest ka inimesi teavitada," rääkis Keskkonnaameti jäätmebüroo jäätme peaspetsialist Annika Pertman. Remonditööde käigus tekkivad jäätmed tuleb viia lähimasse jäätmejaama või tellida nende äravedu jäätmeveo teenust osutavalt ettevõttelt. Lähimate jäätmejaamade kohta saab infot kohalikust omavalitsusest või kaardirakendusest kuhuviia.ee. Kui tellida jäätmevedu, tuleb veenduda veoteenuse osutaja jäätmeloa või registreerimistõendi olemasolus. Loa või tõendi olemasolu saab kontrollida Keskkonnaameti keskkonnateenuste portaalis https://eteenus.keskkonnaamet.ee.

Prügihunniku leidmisel tuleb sellest teada anda kohalikule omavalitsusele või Keskkonnainspektsioonile, kes püüab saastaja kindlaks teha. Eraisikust prügistajat saab vastavalt jäätmeseadusele karistada kuni 1200-eurose rahatrahviga. Juriidilisest isikust prügistaja puhul on trahvisumma kuni 3200 eurot. Kui prügistajat ei suudeta tuvastada, on Keskkonnaamet kohustatud koristama jäätmed reformimata riigimaalt.

Viimase kuue aasta jooksul on reformimata riigimaadelt jäätmete koristamisele kulunud kokku ligikaudu 220 000 eurot. Koristamistöödega tuleb jätkata ka järgmisel aastal.


Allikas: Keskkonnaameti pressiteade

Sisselogimine
Kasutaja
Parool
 - Registreeru
Reklaam
Lingid

VÄETISEREGISTER
LINNUPELETUSPALL
TAIMEKAITSE-VAHENDID
PUUVILJATAIMEDE KAHJUSTAJAD
VIINAMARJAD
TOALILLED
KOMPOST
OHUSTAVATE VÕÕRLIIKIDE NIMEKIRI
KÖÖGIVILJAD
TOMAT KASVUHOONES
EESTI KARTULISORDID
TAIMEHAIGUSED
EESTI TAIMED
EESTI SORDIVARAMU
TAIMEVAHETUS
SOOVITUSSORTIMENT
TURUSTAMISE STANDARDID
      Kui Sa oma aiamuredele mujalt lahendust ei leidnud, küsi foorumist
© Aiandus.ee Kõik õigused kaitstud. Selle portaali ühtki osa ei tohi jäljendada ega kasutada muudes väljaannetes ilma Aiandusinfo Oü haldaja kirjaliku loata.