Aiandus.ee
Avaleht | Teated | Ilm | Kontakt
Idapiir ääristati eksimuste ennetamiseks hulga hoiatussiltidega (2018-12-18 08:17:08)


Idapiiril on lõpusirgel piirire˛iimi ala tähistamine uute hoiatussiltidega selleks, et ennetada keerulistes looduslikes tingimustes eksitusest tingitud ebaseaduslikke piiriületusi.

2018. aasta kevadel jõudsid lõpusirgele tööd Eesti ja Venemaa vahelisel kontrolljoonel, kuhu paigaldati 780 piiriposti ja vahepiiriposti. Lisaks on lõpusirgel maismaal piirire˛iimi ala tähistamine uute hoiatussiltide ja -viitadega, et ennetada eksitusest toime pandud ebaseaduslikke piiriületusi. Kokku paigaldatakse idapiiri maismaale 1130 hoiatussilti, millest suurem osa jäävad keerulise maastikuga Piusa ja Luhamaa piirilõikudesse.

"Piiririba joonele paigaldatud uued plastikpostil seisvad hoiatussildid on ilmastikukindlad ja vastupidavamad. Piiriposti mustvalge diagonaaltriibutus ja kumeral pinnal infotahvel on kaugele ja ka pimedas nähtav. Lisaks on hoiatussilte piirialal varasemast tihedamalt ning seda iseäranis neis kohtades, kus on looduslikult keerulisem piirijoone suhtes orienteeruda," kirjeldas PPA juhtivpiiriametnik Toomas Malleus. Ta selgitas, et tihedamas metsas, kus nähtavus on kasinam, on hoiatusmärke enam ning lagedamatel ja hea nähtavusega aladel vastavalt vähem. Olenevalt maastiku eripäradest on hoiatusmärgid maismaapiirile paigutatud keskmiselt 150 meetriste vahedega.

"Idapiiri palistavad hoiatussildid on ennekõike eesmärgiga ennetada kohalike, turistide, seeneliste ja teiste eksitusest tingitud piiririkkumisi. Samuti ennetavad need edaspidi paremini ka juhtumeid, kus inimesed astuvad piiriposti kõrvale, et ühes sellega pilti teha. Uued hoiatussildid, millel on kirje "Seis, Eesti piir", annavad sõnumi, et märgist edasi liikuda ei tohi. Hoiatusmärgist möödudes või juba piiripostini jõudes ollakse re˛iimialas, kus kõrvalistel viibimine on rangelt keelatud," märkis Malleus.

Viimati tähistati Eesti poolel piiriala hoiatussiltidega umbes 20 aastat tagasi, kuid ilmastikuolude mõjul on need ajapikku lagunenud ja looduses halvemini eristatavaks muutunud.

"Soovitame piiriäärsetele aladele saabuvatel inimestel endale ka piiri kulgemine kaardil selgeks teha, et paremini ennetada eksimist. Seda muuhulgas ka neil, kes lähevad piiriäärsetest metsadest endale jõulupuud otsima," soovitas piiriametnik.



Allikas: Politsei- ja Piirivalveameti teade

Sisselogimine
Kasutaja
Parool
 - Registreeru
Reklaam
Lingid

VÄETISEREGISTER
LINNUPELETUSPALL
TAIMEKAITSE-VAHENDID
PUUVILJATAIMEDE KAHJUSTAJAD
VIINAMARJAD
TOALILLED
KOMPOST
OHUSTAVATE VÕÕRLIIKIDE NIMEKIRI
KÖÖGIVILJAD
TOMAT KASVUHOONES
EESTI KARTULISORDID
TAIMEHAIGUSED
EESTI TAIMED
EESTI SORDIVARAMU
TAIMEVAHETUS
SOOVITUSSORTIMENT
TURUSTAMISE STANDARDID
      Kui Sa oma aiamuredele mujalt lahendust ei leidnud, küsi foorumist
© Aiandus.ee Kõik õigused kaitstud. Selle portaali ühtki osa ei tohi jäljendada ega kasutada muudes väljaannetes ilma Aiandusinfo Oü haldaja kirjaliku loata.