Aiandus.ee
Avaleht | Teated | Ilm | Kontakt
Metsateadus jagab praktikutele uut teadmust (2018-12-07 08:47:13)

Eesti Maaülikooli metsanduse valdkonna aastakonverents "Metsanduselt praktikale"
tutvustab värskemaid metsanduslike teadusuuringute tulemusi.

Konverentsil kohtuvad metsateadlased, metsanduse praktikud ning teiste valdkondade metsandusest huvitatud esindajad. "Konverentsi eesmärk on arutleda metsanduse eri tahkude üle ning anda avalikkusele ülevaade viimase aja teadusuuringute tulemustest. Kuna konverentsil kohtuvad erinevate nägemuste ja suhtumistega inimesed, võiks see olla koht avatud diskussiooniks, mis on eelduseks üksteise mõistmisele ning õigete metsanduslike otsuste langetamisele," rääkis konverentsi korraldaja, maaülikooli vanemteadur Jürgen Aosaar.

Ettekannete teemad hõlmavad laia spektrit. Teiste seas tuleb juttu metsapatoloogiast, millel on maaülikooli dotsent Rein Drenkhani sõnul metsamajandusele ja linnahaljastusele palju öelda. "Patogeenide leviku ja kahjustuse põhjuseks on kliimamuutused ja globaalne kaubandus, sh elustaimede transport ehk intensiivne inimtegevus. Uute haiguste tõrjestrateegia saab olla sisukas vaid juhul, kui tunneme patogeenide käitumist piisavalt hästi," rääkis Drenkhan. Lisaks tuleb juttu ka metsamajandusele olulistest juuremädanike probleemidest ning tõrjestrateegiast.

Metsanduse aastakonverents toimub 7. detsembril algusega kell 09.30 Eesti Maaülikooli peahoone aulas.

Konverentsi päevakava: http://www.emu.ee/ylikoolist/uudised/sundmused/kalender/2018-12-07/metsanduse-aastakonverents-metsateaduselt-praktikale/Allikas: Eesti Maaülikooli pressiteade

Sisselogimine
Kasutaja
Parool
 - Registreeru
Reklaam
Lingid

VÄETISEREGISTER
LINNUPELETUSPALL
TAIMEKAITSE-VAHENDID
PUUVILJATAIMEDE KAHJUSTAJAD
VIINAMARJAD
TOALILLED
KOMPOST
OHUSTAVATE VÕÕRLIIKIDE NIMEKIRI
KÖÖGIVILJAD
TOMAT KASVUHOONES
EESTI KARTULISORDID
TAIMEHAIGUSED
EESTI TAIMED
EESTI SORDIVARAMU
TAIMEVAHETUS
SOOVITUSSORTIMENT
TURUSTAMISE STANDARDID
      Kui Sa oma aiamuredele mujalt lahendust ei leidnud, küsi foorumist
© Aiandus.ee Kõik õigused kaitstud. Selle portaali ühtki osa ei tohi jäljendada ega kasutada muudes väljaannetes ilma Aiandusinfo Oü haldaja kirjaliku loata.