Aiandus.ee
Avaleht | Teated | Ilm | Kontakt
Maaülikool katsetab linna sinialade hindamiseks uuenduslikke vahendeid (2018-12-06 09:03:17)

Maaülikooli maastikuarhitektuuri õppetool
esitleb Tallinnas ja Tartus uuenduslikke linna sinialade hindamisvahendeid, sh virtuaalset siniruumi. Kohtumiste eesmärk on saada asjatundjate tagasisidet ning parandada linna veekogude planeerimist, kujundust ja nende kasutust.

"Kuidas me teame, kas ja millised linna veekogud on külastajatele ligitõmbavad ning edendavad külastajate füüsilist aktiivsust ja vaimset heaolu?" tõstatas küsimuse maaülikooli professor Mart Külvik, kelle sõnul on vastused olulised rahvatervise parandamiseks. Õppetool on välja töötamas hindamisvahendid, mille abil selgitada välja, kuidas planeerida ning kujundada siseveekogude ja rannajoonega markeeritud linnaruumi.

Maaülikooli maastikuarhitektuuri õppetooli professor Simon Belli sõnul on enamik vahendeid keskendunud seni linnahoonestusele või linnade rohealadele. "Veealad nõuavad aga teistsugust lähenemist. Edaspidi saavad nende alade kvaliteedi hindamise ja kasutuse planeerimise vahendid olema asjatundjatele ja huvirühmadele vabalt kättesaadavad," lõpetas Bell.

Linnaplaneerijatele, maastikuarhitektidele, arhitektidele, linnaökoloogidele ja rahvatervise asjatundjatele mõeldud kaks sündmust toimuvad:

- 6. detsembril Tallinnas Erinevate Tubade Klubis, Telliskivi 60A/1, 4. korrus, kell 10.00‒12.00

- 13. detsembril Tartus SparkDemo hallis, Narva mnt 3, kell 10.00‒12.00

Sissejuhatava tutvustuse järel esitletakse vahendeid maailmakohviku sessioonidena, kus saab neid ka ise proovida ning oma hinnangu anda.


Allikas: Eesti Maaülikooli pressiteade

Sisselogimine
Kasutaja
Parool
 - Registreeru
Reklaam
Lingid

VÄETISEREGISTER
LINNUPELETUSPALL
TAIMEKAITSE-VAHENDID
PUUVILJATAIMEDE KAHJUSTAJAD
VIINAMARJAD
TOALILLED
KOMPOST
OHUSTAVATE VÕÕRLIIKIDE NIMEKIRI
KÖÖGIVILJAD
TOMAT KASVUHOONES
EESTI KARTULISORDID
TAIMEHAIGUSED
EESTI TAIMED
EESTI SORDIVARAMU
TAIMEVAHETUS
SOOVITUSSORTIMENT
TURUSTAMISE STANDARDID
      Kui Sa oma aiamuredele mujalt lahendust ei leidnud, küsi foorumist
© Aiandus.ee Kõik õigused kaitstud. Selle portaali ühtki osa ei tohi jäljendada ega kasutada muudes väljaannetes ilma Aiandusinfo Oü haldaja kirjaliku loata.