Aiandus.ee
Avaleht | Teated | Ilm | Kontakt
Mullapäev keskendub elurikkusele mullas (2018-12-05 09:15:50)

Eesti Maaülikoolis kolmapäeval, 5. detsembril toimuv teaduslik-praktiline konverents "IX Mullapäev" keskendub sel korral mullaelustiku temaatikale.

Üheksandat korda peetaval kokkusaamisel on olulisema teemana vaatluse all mullas peituv elurikkus. "Ühes peotäies mullas võib olla tuhandeid eri liiki elusorganisme, kelle tundmine on võtmetähtsusega looduse mõistmiseks ja jätkusuutlikuks maakasutuseks," sõnas maaülikooli mullateaduse õppetooli juht Alar Astover.

Uudsed uurimismeetodid võimaldavad üha enam piiluda salajasse mullaelustiku maailma. Tänu sellele antakse konverentsil ülevaade nii inimsilmale nähtamatute bakterite ja seente kui ka suuremate mulla elusorganismide mitmekesisusest ja seisundist. Astover lisas, et erilise tähelepanu all on konverentsil ka inimtegevuse ja mullaelustiku vastastikused seosed. "Mulla elurikkus on õrn ning mängib suurt rolli mullaviljakuse ja saagikuse kujundamisel," põhjendas ta. Lisaks antakse ülevaade taimekaitsevahendite jääkidest Eesti muldades.

Traditsiooniliselt kuulutatakse mullapäeval välja aasta muld 2019. Konverentsil esitletakse Loit Reintami kirjutiste kogumikku "Kummardus mullale", mis ilmub tänu Hando Runneli algatusele Eesti mõtteloo sarjas (kirjastus "Ilmamaa").

Konverents toimub 5. detsembril algusega kell 10.00 maaülikooli aulas. Üritust korraldab Eesti Maaülikool koostöös Eesti Mullateaduse Seltsiga.Allikas: Eesti Maaülikooli pressiteade

Sisselogimine
Kasutaja
Parool
 - Registreeru
Reklaam
Lingid

VÄETISEREGISTER
LINNUPELETUSPALL
TAIMEKAITSE-VAHENDID
PUUVILJATAIMEDE KAHJUSTAJAD
VIINAMARJAD
TOALILLED
KOMPOST
OHUSTAVATE VÕÕRLIIKIDE NIMEKIRI
KÖÖGIVILJAD
TOMAT KASVUHOONES
EESTI KARTULISORDID
TAIMEHAIGUSED
EESTI TAIMED
EESTI SORDIVARAMU
TAIMEVAHETUS
SOOVITUSSORTIMENT
TURUSTAMISE STANDARDID
      Kui Sa oma aiamuredele mujalt lahendust ei leidnud, küsi foorumist
© Aiandus.ee Kõik õigused kaitstud. Selle portaali ühtki osa ei tohi jäljendada ega kasutada muudes väljaannetes ilma Aiandusinfo Oü haldaja kirjaliku loata.