Aiandus.ee
Avaleht | Teated | Ilm | Kontakt
Tänasest piiratakse liikumist Peipsi järvistul (2018-11-28 08:14:38)

Kuna nõrgal jääl viibimisega kaasneb oht inimeste eludele, piirab Lõuna prefektuur 28. novembrist liikumise Peipsi järvistul.

Inimelude kaitseks on Lõuna prefektuuri teeninduspiirkonnas jääle minek jalgsi ja mootorsõidukitega üheaegselt nii Peipsi, Lämmi- ja Pihkva järvel kui ka Pattina, Vaniku, Pabra ja Kriiva järvedele piiratud.

"Praegune jääkate on veel liiga nõrk, et inimest kanda, kuid näha on, et uljamad kalastajad sellest end heidutada ei lase. Inimeste elu kaitseks seamegi keelu nõrgale jääle minekuks," selgitas Mustvee kordoni juht Jalmar Ernits, kelle kinnitusel teevad piirivalvurid pidevalt jääluuret ning annavad aegsasti teada, kui piiriveekogudele tekib püsiv inimest kandev jääkate. Ühtlasi alustavad piirivalvurid järvelemineku enamlevinud kohtadesse vastavate hoiatussiltide paigaldamisega.

Ta lisas, et ohutu jääleminek on tagatud alles siis, kui veekogule tekkinud jää paksus on ühtlaselt 7-10 sentimeetrit. "See, et mõnes üksikus kohas kalda ääres võib jää juba inimest kanda, ei tähenda, et samm või paar edasi oleks jääl viibimine ohutu."

Infot jääolude kohta saab lähimast kordonist. Piiriveekogul hätta sattudes helistage kohe hädaabinumbril 112.Allikas: Politsei- ja Piirivalveameti teade

Sisselogimine
Kasutaja
Parool
 - Registreeru
Reklaam
Lingid

VÄETISEREGISTER
LINNUPELETUSPALL
TAIMEKAITSE-VAHENDID
PUUVILJATAIMEDE KAHJUSTAJAD
VIINAMARJAD
TOALILLED
KOMPOST
OHUSTAVATE VÕÕRLIIKIDE NIMEKIRI
KÖÖGIVILJAD
TOMAT KASVUHOONES
EESTI KARTULISORDID
TAIMEHAIGUSED
EESTI TAIMED
EESTI SORDIVARAMU
TAIMEVAHETUS
SOOVITUSSORTIMENT
TURUSTAMISE STANDARDID
      Kui Sa oma aiamuredele mujalt lahendust ei leidnud, küsi foorumist
© Aiandus.ee Kõik õigused kaitstud. Selle portaali ühtki osa ei tohi jäljendada ega kasutada muudes väljaannetes ilma Aiandusinfo Oü haldaja kirjaliku loata.