Aiandus.ee
Avaleht | Teated | Ilm | Kontakt
Sümpoosioni keskmes on eesti keele kui teaduskeele tulevik (2018-11-23 09:22:39)

23. novembril toimuval sümpoosionil "Eestikeelne ülikool, eestikeelne teadus" vaagitakse eestikeelse teaduskommunikatsiooni, kõrghariduse ja erialakeele vajalikkust.

Eesti Maaülikooli keelekeskuse juht Ülle Sihver selgitas, et oluline on jõuda ühisele arusaamale selles, kas vahendada teadustulemusi eesti või mõnes muus keeles. Kuid mille põhjal seda otsustada? "Peame teadvustama, et ühtlasi edastame valikuid tehes sõnumi praegustele noortele akadeemilise eesti keele ja omakeelse erialakeele kasutusvõimaluste kohta," täiendas Sihver. 

Sel aastal on teadus-, kõrgharidus- ja erialakeel leidnud elavat vastukaja ka ajakirjanduses. Teadlikkuse määr keelest kui õppejõu, õppuri, teadlase ning erialainimese esmaolulisest töövahendist ja selle mõjust on üha suurenenud. Sihveri sõnul suunabki selliste teemade käsitlemine ja taaskäsitlemine meid oma keelevalikutes leidma otstarbekat ja teadvustatud tasakaalu.

Sümpoosion toimub kell 12.00-16.00 Haridus- ja Teadusministeeriumis. Korraldavad Eesti Maaülikool, Tartu Ülikool ja Kaitseväe Ühendatud Õppeasutused.

Lisainfo:http://www.emu.ee/ylikoolist/uudised/sundmused/
kalender/2018-11-23/sumpoosion-eestikeelne-ulikool-eestikeelne-teadus/

Allikas: Eesti Maaülikooli pressiteade

Sisselogimine
Kasutaja
Parool
 - Registreeru
Reklaam
Lingid

VÄETISEREGISTER
LINNUPELETUSPALL
TAIMEKAITSE-VAHENDID
PUUVILJATAIMEDE KAHJUSTAJAD
VIINAMARJAD
TOALILLED
KOMPOST
OHUSTAVATE VÕÕRLIIKIDE NIMEKIRI
KÖÖGIVILJAD
TOMAT KASVUHOONES
EESTI KARTULISORDID
TAIMEHAIGUSED
EESTI TAIMED
EESTI SORDIVARAMU
TAIMEVAHETUS
SOOVITUSSORTIMENT
TURUSTAMISE STANDARDID
      Kui Sa oma aiamuredele mujalt lahendust ei leidnud, küsi foorumist
© Aiandus.ee Kõik õigused kaitstud. Selle portaali ühtki osa ei tohi jäljendada ega kasutada muudes väljaannetes ilma Aiandusinfo Oü haldaja kirjaliku loata.