Aiandus.ee
Avaleht | Teated | Ilm | Kontakt
Keskkonnaministeerium kutsub radooniseminarile (2018-11-19 07:36:44)


Keskkonnaministeerium korraldab 3. detsembril radooniseminari, kuhu on oma teadmisi täiendama oodatud kõik huvilised.

Seminaril selgitavad asjatundjad, miks on radoon ohtlik ning miks on oluline mõõta selle sisaldust ruumide õhus.

"Radooni teema on aktuaalne, sest sellest aastast on tööruumides radooni mõõtmine kohustuslik," selgitas Keskkonnaministeeriumi kliima- ja kiirgusosakonna peaspetsialist Krista Saarik. "Keskkonnaministri määruse kohaselt tuleb seda teha kõrgendatud radooniriskiga aladel asuvates tööruumides, mis asuvad hoone keldrikorrusel või esimesel korrusel, kui keldrikorrus puudub."

Aasta lõpus lisanduvad ettevõtlus- ja tehnoloogiaministri määrusega laiemad radooni puudutavad nõuded hoonete sisekliimale. Siis tuleb hakata radooniohuga arvestama juba hoonete projekteerimisel ning kehtestatakse radooni viitetasemed paljudes avalikes hoonetes.

Keskkonnaministeeriumis toimuval radooniseminaril tuleb juttu ka sellest, milliseid ehituslikke abinõusid saab radooni kaitseks ette võtta: milliste radoonitasemete juures mida teha, millistele hoonetüüpidele millised lahendused sobivad jne. Samuti selgitatakse radooniuuringute vajalikkust erinevate ehitiste (parkimiskorrustega hoone, keldriga eluhoone, mille keldris on majandusruumid; keldriga eluhoone, mille keldris on eluruumid, jne) puhul.

Loengute kuulamine on osalejatele tasuta, kuid vajalik on eelregistreerimine. Registreerimiseks tuleb hiljemalt 28. novembriks saata e-kiri Keskkonnaministeeriumi kliima- ja kiirgusosakonna peaspetsialistile Krista Saarikule (krista.saarik@envir.ee).

Seminari päevakavaga saab tutvuda Keskkonnaministeeriumi kodulehel: https://www.envir.ee/et/uudised/keskkonnaministeerium-kutsub-radooniseminarile .

 

Allikas: Keskkonnaministeeriumi pressiteade

Sisselogimine
Kasutaja
Parool
 - Registreeru
Reklaam
Lingid

VÄETISEREGISTER
LINNUPELETUSPALL
TAIMEKAITSE-VAHENDID
PUUVILJATAIMEDE KAHJUSTAJAD
VIINAMARJAD
TOALILLED
KOMPOST
OHUSTAVATE VÕÕRLIIKIDE NIMEKIRI
KÖÖGIVILJAD
TOMAT KASVUHOONES
EESTI KARTULISORDID
TAIMEHAIGUSED
EESTI TAIMED
EESTI SORDIVARAMU
TAIMEVAHETUS
SOOVITUSSORTIMENT
TURUSTAMISE STANDARDID
      Kui Sa oma aiamuredele mujalt lahendust ei leidnud, küsi foorumist
© Aiandus.ee Kõik õigused kaitstud. Selle portaali ühtki osa ei tohi jäljendada ega kasutada muudes väljaannetes ilma Aiandusinfo Oü haldaja kirjaliku loata.