Aiandus.ee
Avaleht | Teated | Ilm | Kontakt
Päikseline sügisretk uude Alutaguse Rahvusparki (2018-11-08 07:05:41)


Looduse Omnibuss Tallinn
Pühapäeval, 11. novembril 2018

Kolmapäeval, mil Looduse Omnibussi nädalavahetuse retki välja kuulutame, on Riigikogus looduskaitseseaduse muutmise seaduse kolmas lugemine ja luuakse Eesti kuues Alutaguse Rahvuspark.

Alutaguse Rahvuspark on Euroopa Liidu isapoolseim ja hõlmab ühe protsendi Eesti pindalast. See liidab üheks tervikuks Puhatu, Agusalu, Muraka ja Selisoo looduskaitsealad, Kurtna, Smolitsa, Jõuga, Struuga ja Mäetaguse maastikukaitsealad, Narva jõe ülemjooksu hoiuala ning Iisaku parkmetsa kaitseala.

Iisakus hakkabki asuma rahvuspargi keskus.

Teeme matka omanäolistel Alutaguse maastikel, kus endistel aegadel elasid vadjalased ja poluvernikud. Alustame Jõhvist, edasi liigume mööda vana Keisriteed, põikame sisse Pagari mõisa ja Eesti suurimale kääbaskalmistule Jõugal. Seejärel liigume mööda Peipsi põhjarannikut Vasknarvani. Teel külastame üht kriivat, Peipsi kõrgeimaid luiteid, Vasknarva kloostrit, buune ja linnusevaremeid Vene piiri ääres.

Iisakul ootab meid lõunasöök ning käime kihelkonnamuuseumis ja vaatetornis, kust avaneb uhke vaade üle Alutaguse metsade.

Retke juhendab ning rahvuspargi loodust ja kultuurilugu tutvustab Iisaku kihelkonnamuuseumi juhataja ja Eesti Looduskaitse Seltsi Alutaguse osakonna juht Anne Nurgamaa.

Buss väljub Rahvusraamatukogu eest 8.30, tagasi Tallinnas kell 21.

Sõidu hind koos muuseumipiletite ja lõunasöögiga Iisakul (borš ja pannkoogid) täiskasvanutele, sh tudengitele ja pensionäridele 30 eurot, õpilastele 15 eurot. Lastele, kes veel koolis ei käi tasuta.

Palume registreerida retked@looduseomnibuss.ee. Info telefonil 5647 6297. Vajalik täpne nimeline registreerimine.

Allikas: Looduse Omnibussi teade

Sisselogimine
Kasutaja
Parool
 - Registreeru
Reklaam
Lingid

VÄETISEREGISTER
LINNUPELETUSPALL
TAIMEKAITSE-VAHENDID
PUUVILJATAIMEDE KAHJUSTAJAD
VIINAMARJAD
TOALILLED
KOMPOST
OHUSTAVATE VÕÕRLIIKIDE NIMEKIRI
KÖÖGIVILJAD
TOMAT KASVUHOONES
EESTI KARTULISORDID
TAIMEHAIGUSED
EESTI TAIMED
EESTI SORDIVARAMU
TAIMEVAHETUS
SOOVITUSSORTIMENT
TURUSTAMISE STANDARDID
      Kui Sa oma aiamuredele mujalt lahendust ei leidnud, küsi foorumist
© Aiandus.ee Kõik õigused kaitstud. Selle portaali ühtki osa ei tohi jäljendada ega kasutada muudes väljaannetes ilma Aiandusinfo Oü haldaja kirjaliku loata.