Aiandus.ee
Avaleht | Teated | Ilm | Kontakt
Kiisler: transpordipoliitika peab toetama kliimaleppe eesmärkide saavutamist (2018-10-31 00:17:43)

 

Eile ja täna olid Austrias, Grazis koos Euroopa Liidu keskkonnaministrid, et leida lahendusi liikmesriikide keskkonnaprobleemidele. Eesistujariik Austria algatas arutelu, milline peaks olema ELi keskkonnapoliitika pärast 2020. aastat. Teise põletava teemana oli laual puhas ja turvaline transport, mida arutati koos transpordiministritega.

 

Eilsel mitteametlikul kohtumisel arutasid ELi keskkonnaministrid uue perioodi keskkonnategevusprogrammi. Tolle käigus rõhutas Eesti keskkonnaminister Siim Kiisler vajadust üha rohkem hinnata erinevate poliitikate koosmõju, et kiiremini liikuda madala süsinikuga majanduse poole. Lisaks tõi meie keskkonnaminister välja selle, et eriti oluline on jätkata koostööd kohalike omavalitsustega, kelle tegevus on kliimaeesmärkide saavutamisel võtmetähtsusega.

 

Ka kohtumise võõrustaja, Austria jätkusuutlikkuse ja turismi minister Elisabeth Köstinger tõi välja Euroopa keskkonnapoliitika raamistiku loomise olulisuse. Seda selleks, et liikmesriigid saaksid üheskoos välja töötada lahendusi negatiivsete globaalsete keskkonnaväljakutsete kõrvaldamiseks. "Kliima- ja keskkonnapoliitilised eesmärgid tuleb kujundada konkreetseteks kohustusteks ja neist peavad Euroopale saama kõige tähtsamad mõõdetavad eesmärgid," lisas Köstinger.

 

Täna toimus keskkonna- ja transpordiministrite ühisistung, kus vaagiti võimalusi, kuidas hõlbustada üleminekut säästvale, uuenduslikule, ohutule ja vähese CO2 heitega transpordile. Kõik liikmesriigid kinnitaksid üksmeelselt, et on vaja astuda konkreetseid samme puhtama transpordi kasutuselevõtu nimel.

 

"Lahendused ei peitu ainult elektriautodes, vaid kõikide alternatiivsete kütuste kasutuselevõtus," kommenteeris Kiisler. "Samuti soovitakse aina enam kasutada tarku tehnoloogiaid ja uusi ettevõtlusmudeleid, mis vähendaksid transpordisektorist tulenevat CO2 heidet."

 

Allikas: keskkonnaministeeriumi 30.10.18 pressiteade

 

Sisselogimine
Kasutaja
Parool
 - Registreeru
Reklaam
Lingid

VÄETISEREGISTER
LINNUPELETUSPALL
TAIMEKAITSE-VAHENDID
PUUVILJATAIMEDE KAHJUSTAJAD
VIINAMARJAD
TOALILLED
KOMPOST
OHUSTAVATE VÕÕRLIIKIDE NIMEKIRI
KÖÖGIVILJAD
TOMAT KASVUHOONES
EESTI KARTULISORDID
TAIMEHAIGUSED
EESTI TAIMED
EESTI SORDIVARAMU
TAIMEVAHETUS
SOOVITUSSORTIMENT
TURUSTAMISE STANDARDID
      Kui Sa oma aiamuredele mujalt lahendust ei leidnud, küsi foorumist
© Aiandus.ee Kõik õigused kaitstud. Selle portaali ühtki osa ei tohi jäljendada ega kasutada muudes väljaannetes ilma Aiandusinfo Oü haldaja kirjaliku loata.