Aiandus.ee
Aiandus.ee
Avaleht | Teated | Ilm | Kontakt
Vannituba läikima: kasulikud nõksud sanitaartehnika korrektseks puhastamiseks (2017-10-05 07:11:22)


Kui valamute ja WC-pottide eest õigesti ei hoolitseta, võib
vannituba kujuneda tülikaks puhastustandriks, kus tuleb võidelda hambapasta- ja seebijääkide, kuivanud veepiiskade, lubja- ja rauasette ning teiste tülikate plekkidega.

Villeroy & Boch Gustavsberg Eesti müügi- ja turundusjuhi Aivi Paju sõnul on vannitubade korrashoiu reegliks sage ja teadlik koristamine õigete puhastusvahenditega. Just nii saad vältida isiklikuks hügieeniks kasutatavate pesuvahendite jääkide ladestumist ja juuksekarvade kogunemist valamu pindadele ning torustikesse. Õiged koristusvõtted hoiavad ära Eestile omasest karedast veest tingitud setete tekke nii valamutel, segistitel kui WC-pottides. Et igas kodus võiks nautida säravpuhta vannitoa mõnusid, pani Gustavsbergi esindaja kokku mõned kasulikud puhastussoovitused.

WC-pott

Alustuseks ei tohiks sanitaartehnika puhastamisel mitte kunagi segada erinevaid puhastusvahendeid, mis võivad omavahel reageerides hakata eraldama mürgiseid aurusid või põhjustada nahale tõsiseid põletusi.

Põikpäiste plekkide vältimiseks tuleks tualetipotti regulaarselt puhastada harja ja veega. Põhjalikumal puhastamisel aitab sidrunhape, millega tuleks katta tualetipoti sisepind, korralikult hõõruda ja seejärel loputada.

Kangekaelsete plekkide eemaldamiseks võid lasta äädikhappe lahusel poti sisepinnal öö läbi toimida ning harjata selle puhtaks alles hommikul. Õnneks on paljudel tootjatel juba ka olemas uuenduslikud siseservata (Rimless, Rimfree, DirectFlush) disainiga WC-potid, mida on istumisosa siseserva puudumise tõttu eriti lihtne puhtana hoida.

Lisaks tuleks kindlasti hoolt kanda ka prill-laua puhtuse eest. Selleks valmista õrnatoimeline seebi- või nõudepesuvahendi veelahus. Kindlasti väldi prill-laua puhastamisel kloori baasil valmistatud või teisi ülimalt tugevatoimelisi vahendeid.

Koristamisel ära unusta puhastamast ka loputusnuppu, millel leidub palju silmale nähtamatut mikroobilist mustust.

Valamu

Hambapasta, seebi, juuksekarvade, meigi ja kareda vee põhjustatud plekkide eemaldamiseks piisab vaid õrnatoimelisest puhastusvahendist, soojast veest ja švammist. Põhjalikumaks puhastamiseks tuleb aga käiku lasta üldpuhastusvahend, kuid kindlasti tuleks unustada karedad švammid, küürimispulbrid ja raudvill, mis kahjustavad sanitaartehnika pinda. Samuti võivad happelised ja pleegitavate omadustega puhastusvahendid jätta valamu glasuurile soovimatuid plekke ja kutsuda esile värvimuutuseid. Ettevaatlik tuleb olla ka segistit puhastades. Isegi kõige karmimate plekkide puhul ei tohi jätta tugevatoimelist puhastusvahendit pikemaks ajaks segisti pinnale mõjuma. See rikub kroomviimistluse ja teeb selle laiguliseks. Segisti puhtana hoidmiseks piisab tegelikult ainult mikrokiud lapist ja puhtast veest!

Põikpäise mustuse eemaldamiseks keraamiliselt valamult kata see eelnevalt äädikasse kastetud köögipaberiga, lase pool tundi mõjuda ja pese seejärel hoolikalt.

Samuti võib kodus valmistada soodast ja veest küürimispastat, mis puhastab ja jätab kraanikausi kaunilt säravaks.

Kui aga valamut peaks kimbutama kergem ummistus, kalla äravoolutorusse kuuma vett, lisa paar lusikatäit söögisoodat, lase mõned minutid mõjuda ja vala seejärel peale tassitäis äädikat ning kuuma vett. Sulge äravool korgiga, oota 10 minutit ja loputa veelkord kuuma veega.

Kergema hooldamise eesmärgil pakuvad erinevad tootjad ka eriliselt töödeldud pinnaga sanitaarkeraamikat. Pinnatöötlused (CeramicPlus, HygieneGlaze, Ifö Clean) teevad sanitaartehnika pinna mustust ja vett hülgavaks, mille tulemusena muutub koristamine palju lihtsamaks ning valamud ja WC-potid säilivad kauem kaunina.

Allikas: Villeroy & Boch Gustavsberg Eesti


Sisselogimine
Kasutaja
Parool
 - Registreeru
Reklaam
Lingid
KODULEHE TEGEMINE V-DISAIN.EE

TAIMEKAITSE-VAHENDID
OHUSTAVATE VÕÕRLIIKIDE NIMEKIRI
TOALILLED
VIINAMARJAD
PUUVILJATAIMEDE KAHJUSTAJAD
EESTI KARTULISORDID
EESTI TAIMED
EESTI SORDIVARAMU
SOOVITUSSORTIMENT
TURUSTAMISE STANDARDID
      Kui Sa oma aiamuredele mujalt lahendust ei leidnud, küsi foorumist
© Aiandus.ee Kõik õigused kaitstud. Selle portaali ühtki osa ei tohi jäljendada ega kasutada muudes väljaannetes ilma Aiandusinfo Oü haldaja kirjaliku loata.