„Nii Luunjal kui Nõo vallal jäi 5000 elaniku kriteeriumist veidi puudu, kuid valitsus vaatas tehtavatele otsustele sisuliselt otsa ning otsustas ühinemisettepanekutest loobuda,“ märkis Paur, kelle sõnul oli haldusreformi puhul oluline, et igat ühinemisettepanekut vaadataks kui eraldiseisvat küsimust ning leitakse parim võimalik lahendus, mis aitab kaasa kohaliku elu arendamisele kõige paremini kaasa.
Rahandusministeerium tegi aasta alguses ettepaneku Luunja vallale ühineda Tartu linna ja Tähtvere vallaga ning Nõo vallale pakuti võimalust ühineda Elva vallaga, kuhu haldusreformi järgselt kuuluvad kuus ümberkaudset omavalitsust. „Valitsus kuulas kohalikke omavalitsusi, mis näitab et ametisolev valitsus on näoga rahva poole,“ lisas Paur, kes on veendunud, et tehtud otsused on kindlasti õigustatud ja põhjalikult läbikaalutud.
„Mul on hea meel, et riik sai antud küsimuses arvestada rahva tahtega, mis näitab meie riigi demokraatia tugevust,“ lisas Paur, kes avaldas tunnustust valitsuskoalitsioonile, kes on pidanud tegema mitmeid keerulisi otsuseid seoses haldusreformiga.
Omavalitsuste piiride ja nimede muudatused jõustuvad pärast kohalike valimiste tulemuste väljakuulutamist oktoobris 2017.
Allikas: Riigikogu uudised