Aiandus.ee
Aiandus.ee
Avaleht | Teated | Ilm | Kontakt
„Kõrghoone Kuninga“ tiitli võitis neljandat korda Denis Danilkin (2012-09-20 04:19:25)

19. septembrilTallinnas Sokos Hotel Virus toimunud tuletõrjespordi võistluse „Kõrghoone Kuningas“ tiitli võitis neljandat korda Denis Danilkin Pirita päästekomandost. „Pritsumees“ võistluse võitis Alor Kasepõld Valgamaa päästekomandost.

Kõrghoone kuninga tiitli võitnud Denis Danilkin tõusis ligi 22-kilogrammise päästevarustusega Sokos Hotel Viru 22. korrusele ajaga 1 minut 53,9 sekundit.

Kõrghoone kuninga jooksu parima aja saavutas leedulane Laurynas Urbonaviciu ajaga 1 minut 53,4 sekundit, kes võttis võistlusest osa arvestusväliselt. Võistluse kolmas parim aeg 1 minut 58, 8 sekundit kuulub Siim Rikolasele Rakvere päästekomandost.

Võistkondlikus arvestuses tunnistati parimaks Assaku-Pirita meeskond koguajaga 11 minutit 8,9 sekundit.
Kõrghoone kuninga tiitlit püüdis ka 19 naist, neist parim oli Tagne Tähe ajaga 2 minutit 49 sekundit.

"Pritsumees“ võistluse raames katsuti jõudu neljas harjutuses: takistusriba, voolikuharjutus ja kombineeritud harjutus, arvesse läks ka kõrghoone jooksul saadud tulemus. Individuaalarvestuse võitjaks osutus Alor Kasepõld Valgamaa päästekomandost ajaga 9 minutit 27 sekundit.

Võistkondlikult oli parim Viljandi päästekomando meeskond koguajaga 31 minutit 37,4 sekundit.
Kokku startis rekordiliselt 121 võistlejat. „On hea meel tõdeda, et nii pikkade traditsioonidega võistlustest võtab iga aasta osa järjest rohkem inimesi“, sõnas võistluste peakohtunik Raoul Raidna.

Kõrghoone kuninga trepijooksu korraldati tänavu 13. korda ning Pritsumehe võistlust 14. korda. Esimene Kõrghoone kuninga võistlus peeti 2000. aastal Sokos Hotel Virus, hotell tähistab sellel aastal oma 40. juubelit.

Kui Sa oma aiamuredele mujalt lahendust ei leidnud, küsi foorumist
© Aiandus.ee Kõik õigused kaitstud. Selle portaali ühtki osa ei tohi jäljendada ega kasutada muudes väljaannetes ilma Aiandusinfo Oü haldaja kirjaliku loata.