|
Uuring: elektritootmisel peetakse olulisimaks vähest keskkonnakahju tekitamist
(2012-08-04 01:15:32)
| Keskkonnaministeeriumi tellimusel valminud uuringust selgub, et Eesti inimesed peavad elektritootmise aspektidest kõige olulisemaks seda, et elektritootmisega kaasnev kahju keskkonnale oleks võimalikult väike. Teisel kohal on odavus ning kolmandal sõltuvuse tagamine välismaistest elektriallikatest.
Keskkonnaminister Keit Pentus ütles uuringutulemusi kommenteerides, et Eesti inimesed on saanud järjest teadlikumaks sellest, et saastava elektritootmisega kaasnev negatiivne mõju puudutab otseselt nende endi elukeskkonda ja on täiendavaks koormuseks. "Eesti elektritootmine on aastaid olnud saastava põlevkivikeskne ja inimesed on arusaadavalt lihtsalt väsinud sellest mõjust, mis põlevkivielekter näiteks jäätmete või õhusaaste näol kaasa toob. Lõpuks tuleb see mõju kõik ka elektritarbijate enda taskust kinni maksta ja pole mingit loogilist põhjendust, miks peaks eelistama kallimat ja saastavamat elektrit puhtamale ja vähem koormavale," rääkis keskkonnaminister Keit Pentus.
Uuringutes osalenutest 44% vastas, et elektritootmise aspektidest on nende jaoks esikohal see, et tootmine tekitaks võimalikult väikest mõju keskkonnale. 36% vastas, et kõige olulisem on odavus. 21% pidas kõige tähtsamaks sõltuvust välistest elektritootmise allikatest.
Uuringus paluti anda hinnang ka erinevatele elektritootmise viisidele. Kõige positiivsema hinnangu pälvis 1005 uuringus osaleja poolt tuuleenergia. Teisel kohal oli puit ja biomass. Kõige negatiivsemana hinnati aga tuumaenergiat.
Uuring viidi läbi 15-74-aastaste elanike seas periodil 31.05.-13.06.2012. Küsimustele vastas 1005 inimest ning uuringutulemused on laiendatavad Eesti vastavaealisele elanikkonnale. Uuringu tellis Keskkonnaministeerium ning selle viis läbi Turu-uuringute AS.
Allikas: Keskkonnaministeeriumi pressiteade | |
|