Järgnevateks päevadeks, s.o ajavahemikuks 3.-9. novembrini lubab Tartu sõltumatu ilmaennustaja Marko Kaasiku prognoos sademetele lisa ja sooja 1-2 kraadi normist enam.
Kuna sügis on edenenud rahulikus tempos, võib aednik vaid rõõmustada. Mõõdukas niiskus ja õhutemperatuuri aeglane langus soodustavad taimede ettevalmistumist talveks.
Ilmaennustus ise kõlab järgmiselt:
”Lähemal nädalal jõuavad hilissügisesed madalrõhkkonnad koos vihmasadudega lõpuks meieni. Neljapäeva jooksul taandub kõrgrõhkkond itta. Puhub lõuna- ja edelatuul kiirusega 2–5 m/s. Ilm on vahelduva pilvisusega, peamiselt Põhja-Eestis võib vähest hoovihma sadada. Õhutemperatuuri on oodata öösel nullkraadist Kagu-Eestis kuni 9 soojakraadini läänerannikul. Reedest pühapäevani valitseb meil võimsa madalrõhkkonna lääneserv, mille väike osatsüklon liigub üle Baltimaade itta. Tuul on reedel ja laupäeval lõunast ja edelast, pühapäeval idakaartest, kiirus 2–6 m/s. Ilm on peamiselt pilves ja sagedaste vihmahoogudega, sooja nii öösel kui päeval 5–10 kraadi. Alates esmaspäevast suureneb taas kagus paikneva kõrgrõhkkonna mõju, millele loodest surub peale madalrõhkkond. Esmaspäeval on tuul idakaartest kiirusega 2–5 m/s, teisipäevast neljapäevani lõunast ja edelast kiirusega 1–8 m/s. Ilm on vahelduva pilvisusega, peamiselt esmaspäeval ja neljapäeval on vihma oodata. Sooja on öösel 1–9 ja päeval 4–9 kraadi.
Nädala keskmine õhutemperatuuriks ootame +3 kraadist Ida-Eestis kuni +7 kraadini saartel, mis on 1–2 kraadi normist soojem. Sademeid on oodata 15–20 millimeetrist Kagu-Eestis kuni 30–35 millimeetrini põhja ja lääne pool, mis on kuni kolm korda paljuaastasest keskmisest rohkem.”
Autor koostab nelja kuu ennustused California uurimiskeskuse globaalse ilmamudeli põhjal, nädalaprognoosi aga erinevate Euroopa ilmaallikate alusel.
NB! Nädalaennustust tasub vaadata tihemini, sest ebapüsiva rõhkkondade asetuse korral ilmuvad sinna aeg-ajalt parandused.
Ilmaennustused on alati käepärast Aiandus.ee rubriigis ILM.
Väino Eskla