Sinepitaimed on kahjurite jaoks liiga kanged ning pakuvad seetõttu innovatiivseid biotõrjevõimalusi, eriti just puu- ja juurviljakasvatajatele. Kuigi selline teadmine on juba sajanditevanune, vaadati kaasaegsemaid rakendusi lähemalt juuli lõpus Canberras (Austraalia) toimunud 3. rahvusvahelisel biofumigatsiooni sümpoosiumil.
22 riigi teadlased arutasid Brassica sugukonna taimede - sinepi, rõika ja rapsi kasutusvõimalusi ning seda, kuidas paremini korraldada mullas pesitsevate kahjurite ja umbrohtude vastast toimet. Brassica sugukonna esindajad eritavad ühendeid - isotiotsüanaate, mis pidurdavad kahjurite ja patogeenide arengut. Enamus inimesi tunneb neid komponente kui ”sinepi kibedat maitset”.
Katsetes on leitud, et kui isotiotsüanaadid haljasväetise kujul mulda viiakse, võib näiteks kartuli või tomati saagikus kahjurite ja patogeenide allasurumise tulemusel suureneda kuni 40%.
Selline meetod on kasutusel nii arenenud riikides, kus kasvatajad proovivad sünteetilistele insektitsiididele (nt metüülbromiid) alternatiive leida, kui ka arengumaades, kus selline võte on tihtilugu ainsaks võimaluseks kahjuritega võitlemiseks.
Allikas: Põllumehe E-uudised/http://theland.farmonline.com.au 08.08.08