Aiandus.ee
Avaleht | Teated | Ilm | Kontakt

umbrohust ja viljapu

Teema Lisatud
Daisy: 2004-06-27 14:50:43
Olen aiapidaja ning sooviksin teada, kas leidub m6nda seadust, mis sa"testaks mingid normid naabrite vahel, kui kaugele eraldavast aiast tohib istutada viljapuud ning kui laialt peab olema naabri aed umbrohuvaba (eraldavast aiast).
Aiatark: 2004-06-28 01:38:18
Naabritevahelised suhted paneb paika Asjaõigusseadus: www.riigiteataja.ee/ert/act.jsp?id=751823.
Kui järgnevas lõigus vajalikku ei leidu, võiksite uurida seadust tervikuna. Kui toimite täpselt vastavalt seaduse sätetele, ehkki naaber protestib selle vastu, ei aita teda ka kohus.
§ 149. Üle piiri ulatuvad juured, oksad ja viljad (1) Kinnisasja omanikul on õigus ära lõigata ja endale võtta naaberkinnisasjalt tema kinnisasjale ulatuvad puude ja põõsaste juured, oksad ja viljad, kui need kahjustavad kinnisasja kasutamist ja naaber ei ole neid hoiatusele vaatamata selleks vajaliku aja jooksul kõrvaldanud. (2) Kui kinnisasja omanik lubab alles jätta tema kinnisasjale ulatuvaid oksi, on tal õigus nende okste viljadele tema kinnisasja piirides oleva oksa ulatuses. (3) Kinnisasja omanikul on õigus viljadele, mis on kukkunud tema kinnisasjale naaberkinnisasjalt kasvavalt puult või põõsalt. (4) Kinnisasja piiril kasvava puu vili, samuti puu maharaiumisel või mahalangemisel ka puu ise kuulub naabritele võrdsetes osades. § 150. Piiril kasvavad puud ja põõsad Piiril kasvavad puud ja põõsad on naabrite kaasomandis.
Vastamiseks peate Te olema sisselogitud!
Sisselogimine
Kasutaja
Parool
 - Registreeru
Reklaam
ansambel
Lingid

VÄETISEREGISTER
LINNUPELETUSPALL
TAIMEKAITSE-VAHENDID 2016
PUUVILJATAIMEDE KAHJUSTAJAD
VIINAMARJAD
TOALILLED
KOMPOST
OHUSTAVATE VÕÕRLIIKIDE NIMEKIRI
KÖÖGIVILJAD
TOMAT KASVUHOONES
EESTI KARTULISORDID
TAIMEHAIGUSED
EESTI TAIMED
EESTI SORDIVARAMU
TAIMEVAHETUS
SOOVITUSSORTIMENT
TURUSTAMISE STANDARDID
      Kui Sa oma aiamuredele mujalt lahendust ei leidnud, küsi foorumist
© Aiandus.ee Kõik õigused kaitstud. Selle portaali ühtki osa ei tohi jäljendada ega kasutada muudes väljaannetes ilma Aiandusinfo Oü haldaja kirjaliku loata.