Aiandus.ee
Avaleht | Teated | Ilm | Kontakt
Avatud talude päeval, 19. juulil osaleb üle 280 talu. Avaüritus Simunas 18. juulil (2020-07-14 09:46:41)


Kuues üle-eestiline avatud talude päev toimub tänavu pühapäeval, 19. juulil, kui külastajatele avab oma uksed kokku 282 talu ja maaettevõtet üle Eesti. Neist kolmveerand on avatud ka laupäeval, 18. juulil.

„Suurepärane uudis on see, et hoolimata vahepealsest eriolukorrast jätkuvad ettevalmistused avatud talude päeva toimumiseks algselt plaanitud ajal ning sündmusest võtab osa samas suurusjärgus talusid ja maaettevõtteid kui mullu,“ lausus maaeluminister Arvo Aller. „Viimased kuud on koroonaviiruse mõju tõttu olnud keerulised ka maaettevõtjate jaoks ning erinevad piirangud on mõjutanud nii tootmist kui ka müüki. Avatud talude päev pakub muu hulgas hea võimaluse pakkuda otse oma õues eestimaist toitu ja kaupa tuhandetele perekondadele, kes sel nädalalõpul Eesti maapiirkondasid avastavad.“

Samas lisas minister, et säärase suure ürituse korraldamisel tuleb siiski arvestada COVID-19 viiruse levimisohuga – sellest tulenevad piirangud kehtivad nii taludele kui ka külastajatele. „Ka järgmise nädala lõpus toimuval avatud talude päeval tuleb hoida distantsi ja järgida hügieenireegleid – tuleb tagada kätepesuvõimalus või siis käte desinfitseerimisvahendi olemasolu. Kutsun talude külastajaid üles oma desinfitseerimisvahendeid kaasa võtma.“

Arvo Alleri sõnul peab samuti jälgima, et ruumide täituvus ei ületaks 50% ning üritusel ei viibiks korraga üle 1000 inimese – viimane ei tohiks samas avatud talude päeval probleemiks kujuneda.

Talu või maatootmise väravas peab olema koroonateavitus – infosilte jagab Maaeluministeerium peagi laiali talupäeva piirkondlike koordinaatorite kaudu, samuti saab neid alla laadida avatud talude veebilehelt alates järgmisest nädalast. Samuti on plaanis taludele laiali jagada käte desinfitseerimisvahendit.

Kõige rohkem talusid on sel aastal avatud Harjumaal (41) ning Pärnumaal (37), nendele järgnevad talude arvukuselt järgmised piirkonnad: Tartumaa (29), Saaremaa (27), paarikümne ringis talusid on avatud Lääne-Virumaal, Viljandimaal ja Võrumaal. 220 talu ootab külalisi ka laupäeval, 18. juulil, kuid kõik talud on avatud pühapäeval, 19. juulil. Osalejatest avavad oma uksed esimest korda 50 talu ja maaettevõtet.

Avatud talude päeva avaüritus toimub tänavu Eesti kartulipealinnas Simunas. Külastajatel aitab tänavugi taludesse jõuda Navicupi äpis avanev avatud talude kaart. Bussireiside info loodame avaldada hiljemalt 10. juulil.

Avatud talude päeva veebileht asub aadressil www.avatudtalud.ee.

Avatud talude päeva korraldavad Maaeluministeerium, Põllumajandusuuringute Keskus, Eesti Põllumajandus-Kaubanduskoda ning Eestimaa Talupidajate Keskliit. Avatud talude päeva korraldamist rahastatakse Eesti maaelu arengukavast 2014–2020 ja Euroopa Maaelu Arengu Põllumajandusfondist.

__________________________________________________ 

Avatud talude avaüritus toimub seekord 18. juulil Lääne-Virumaal Väike-Maarja vallas ning kus võõrustajaks on Kartul Simunast.

Päevakava:

11.45 Esineb Simuna kapell

12.00 Avatud talude päeva avamine. Tervitused ja sõnavõtud.

Arvo Aller, maaeluminister

Gustav Põldmaa, Kartul Simunast

Kalle Hamburg, Eestimaa Talupidajate Keskliit

Einar Jakobi, Eesti Põllumajandus-Kaubanduskoda

Katrin Idla, Põllumajandusuuringute Keskus

Indrek Kesküla, Väike-Maarja vallavanem

Krista Habakukk, Eesti Külaliikumine Kodukant

12.30 Esineb Simuna kapell. Kartuliroogade maitsmine.

12.45 Buss viib kartulipõllule. Kartulisortide tutvustamine, kartulivagude pikkuse mõõtmine, muud tegevused.

14.00 Buss põllult tagasi. Esineb tantsutrupp WAU+. Kartulikoorimisvõistlus.

Alates kella 10 on avatud põllutöömasinate näitus, saab tutvuda kartuli tootmise aastaringiga videote kaudu ning uudistada laohoonet. Ürituse vältel lastele kartuli (kivi) värvimine.

Kartul Simunast täpse asukoha leiab sellelt lingilt: https://avatudtalud.ee/et/talud/kartul-simunast

Kuuendat korda toimuval avatud talude päeval 19. juulil on avatud 282 talu ja maaettevõtet üle Eesti. Suur osa neist on juba avatud ka 18. juulil. Avatud talude kaardi leiab veebilehelt https://www.avatudtalud.ee/et/kulastajale. Lisaks aitab külastajatel tänavugi taludesse jõuda Navicupi äpis avanev avatud talude kaart.

Allikas: Maaeluministeeriumi teade

Sisselogimine
Kasutaja
Parool
 - Registreeru
Reklaam
ansambel
Lingid

VÄETISEREGISTER
LINNUPELETUSPALL
TAIMEKAITSE-VAHENDID
PUUVILJATAIMEDE KAHJUSTAJAD
VIINAMARJAD
TOALILLED
KOMPOST
OHUSTAVATE VÕÕRLIIKIDE NIMEKIRI
KÖÖGIVILJAD
TOMAT KASVUHOONES
EESTI KARTULISORDID
TAIMEHAIGUSED
EESTI TAIMED
EESTI SORDIVARAMU
TAIMEVAHETUS
SOOVITUSSORTIMENT
TURUSTAMISE STANDARDID
      Kui Sa oma aiamuredele mujalt lahendust ei leidnud, küsi foorumist
© Aiandus.ee Kõik õigused kaitstud. Selle portaali ühtki osa ei tohi jäljendada ega kasutada muudes väljaannetes ilma Aiandusinfo Oü haldaja kirjaliku loata.