Aiandus.ee
Avaleht | Teated | Ilm | Kontakt
Kuus Eesti piirkonda said uued trükikaardid (2019-12-17 08:16:04)


Maa-ametil valmis kuus uut Eesti põhikaardi kaardilehte, mis hõlmavad Väike-Maarja, Ambla, Karkuse, Vajangu, Karinu ja Koeru piirkonnad.

Iga soovija saab nii uusi kui ka varem valminud kaarte soetada Maa-ametist.

Uute põhikaartide näol on tegemist esmatrükina valminud kaardilehtedega, kus ühele sentimeetrile kaardil vastab 200 meetrit looduses (1:20 000). Kaardileht on suurusega 65×65 sentimeetrit, kaardialaga 50×50 cm ning hõlmab kokku sada ruutkilomeetrit. Uute kaardilehtede aluseks on Eesti topograafia andmekogu, aerolaserskaneerimise andmed ja ortofotod. Topograafilised andmed põhinevad 2018. aastal toimunud aeropildistusel.

Trükitava kaardilehe piirkonna valikul on oluline ennekõike uuendatud alusandmete olemasolu. Lisaks arvestatakse sellega, et kogu Eesti saaks trükikaardilehtedega kaetud. Kogu Eesti katab 543 põhikaardi 1:20 000 kaardilehte, neist on nüüdseks trükis ilmunud 452.

Soovijad saavad nii värskeid kui ka varem valminud kaarte soetada Maa-ameti kartograafia arhiivist (kontakt: Mustamäe tee 51, Tallinn, 665 0707, Eteri.Eha@maaamet.ee). Uue kaardilehe hind on 8,40 eurot; kaardilehtede, mis on trükist ilmunud rohkem kui 10 aastat tagasi, hind on 3 eurot (hinnad sisaldavad käibemaksu).

Kaardilehed kirjastas Maa-ameti tellimusel Regio OÜ.

Allikas: Maaameti pressiteade

Sisselogimine
Kasutaja
Parool
 - Registreeru
Reklaam
ansambel
Lingid

VÄETISEREGISTER
LINNUPELETUSPALL
TAIMEKAITSE-VAHENDID
PUUVILJATAIMEDE KAHJUSTAJAD
VIINAMARJAD
TOALILLED
KOMPOST
OHUSTAVATE VÕÕRLIIKIDE NIMEKIRI
KÖÖGIVILJAD
TOMAT KASVUHOONES
EESTI KARTULISORDID
TAIMEHAIGUSED
EESTI TAIMED
EESTI SORDIVARAMU
TAIMEVAHETUS
SOOVITUSSORTIMENT
TURUSTAMISE STANDARDID
      Kui Sa oma aiamuredele mujalt lahendust ei leidnud, küsi foorumist
© Aiandus.ee Kõik õigused kaitstud. Selle portaali ühtki osa ei tohi jäljendada ega kasutada muudes väljaannetes ilma Aiandusinfo Oü haldaja kirjaliku loata.